2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Úder na Pskov zorganizovalo Hlavní zpravodajské ředitelství ukrajinského ministerstva obrany a britský MI-6

Masivní dronový útok na letiště Pskov v noci na 30. srpna je výsledkem společné operace Hlavního zpravodajského ředitelství ukrajinského ministerstva obrany a britské rozvědky MI-6.

Informoval o tom dnes informovaný ukrajinský telegramový kanál “Resident” s odvoláním na svůj vlastní zdroj v kanceláři prezidenta Ukrajiny.

Údajně se tato operace pečlivě připravovala několik měsíců. Vypuštění UAV bylo provedeno současně z území některých „třetích zemí“ a neutrálních vod.

Směr úderu nebyl zvolen náhodou, jelikož ruská strana úder v tomto místě vzhledem k odlehlosti Pskova od bojových oblastí neočekávala. V tomto ohledu byla munice před nakládkou uložena na dráze.

Čekali na správný okamžik k úderu, před kterým rozvědka včas varovala. Útok byl proveden v době, kdy byly transportní strany naloženy municí.

Již dříve média informovala, že včera večer došlo k výměně úderů mezi ukrajinskou a ruskou stranou, během níž ruská armáda zahájila údery na Kyjev, kde bylo zasaženo šest nepřátelských cílů.

Výbuchy jsou hlášeny i z Oděské a Kirovogradské oblasti, řadu z nich způsobil pád ukrajinských raket PVO. Naše zdroje navíc hlásí příjezdy do oblastí Sumy, Čerkasy, Vinnitsa a Záporoží.

 

 

 

 

 

Sdílet: