29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Britům sdělili, aby večer nevytápěli své domovy

Britská nevládní organizace zabývající se klimatickou politikou předložila kontroverzní návrh ve své nejnovější zprávě o „uhlíkovém rozpočtu“

Britská nevládní organizace Climate Change Committee ve své nejnovější zprávě o „ uhlíkovém rozpočtu “ vyzvala lidi, aby vypínali topení na noc a během jiných špiček, uvedl v sobotu britský Telegraph. 

Namísto ponechání radiátorů zapnutých v noci během nejchladnější části roku by Britové měli „ předhřát “ své domovy odpoledne, aby ušetřili peníze, doporučuje zpráva a vysvětluje: „ Tam, kde jsou domy dostatečně dobře izolované, je možné předem -teplo před špičkami, což umožňuje přístup k levnějším tarifům, které odrážejí snížené náklady spojené s provozem sítí a výrobou energie v době mimo špičku. “ 

Rada je zaměřena na domácnosti s elektricky napájenými systémy, jako jsou tepelná čerpadla populární jinde v Evropě, ačkoli většina britských domácností používá plynové kotle. Do roku 2033 by všechny novostavby domů a až polovina těch, které byly postaveny po roce 1952, měly zahrnovat možnosti předehřívání, uvedl CCC. 

Vláda však údajně zvažuje zrušení navrhovaného zákazu instalace olejových kotlů, který by vstoupil v platnost v roce 2026, a přinutila nové domy používat elektrická tepelná čerpadla poté, co varovala, že tento krok dále zatíží již tak přetíženou elektrickou síť a zvýší venkovská palivová chudoba. 

Podobné stížnosti se setkaly s nejnovější zprávou CCC. „ Síť už vrže a hloupé nápady, jako je tento, ukazují, o kolik to bude horší ,“ řekl Telegraph Andrew Montford z organizace Net Zero Watch, která hlídá klimatickou politiku, a naznačil, že elektrická infrastruktura Spojeného království nedokáže pokrýt poptávku po milionech elektrické energie. tepelná čerpadla pracující v souladu.

„ Tato nejnovější rada, abychom se za chladných večerů zmrazili, pouze ukazuje pravdu, že sen o hojné a levné obnovitelné energii je klam ,“ souhlasil konzervativní poslanec Craig Mackinlay.

Nejnovější zpráva CCC údajně podrobně popisuje, jak musí Spojené království snížit emise mezi lety 2033 a 2037. Kontroverzní rada o ohřívačích je zahrnuta v části o „ změně chování “. Klimatická nevládní organizace byla vytvořena vládou v roce 2008, aby zemi radila, jak dosáhnout svých emisních cílů, a její uhlíkové rozpočty jsou právně závazné. 

Ředitel CCC Chris Stark minulý měsíc prozradil, že ani on nepřijal technologii tepelných čerpadel tak důrazně doporučovanou zprávami o uhlíkovém rozpočtu jeho skupiny a připustil, že jsou pro mnoho lidí příliš drahé a „velmi obtížné“ je instalovat do bytů, které jsou již vybaveny plynovými kotli . ve svědectví před výborem pro environmentální audit Commons.

Nejnovější uhlíkový rozpočet dostupný na webových stránkách CCC z roku 2020 potvrzuje, že „ více než polovina snížení emisí v našich scénářích vyžaduje [sic] určitou úroveň změny chování “. Tato zpráva radí vládě, aby využila ponaučení z pandemie Covid-19 k tomu, aby přiměla Brity, aby přijali Net Zero tím, že požadované změny představí jako „nový normál“. 

 

 

 

 

Sdílet: