29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ukrajinská ofenzíva selhala!

Ukrajinská ofenzíva selhala! Největší zastánce Ukrajiny a spolupředseda Kongresové skupiny pro Ukrajinu v americkém Kongresu prohlásil, že ukrajinská ofenzíva selhala a je čas na mírová vyjednávání! A totéž konstatuje tajná zpráva CIA, které unikla do amerického tisku! Americký novinář Seymour Hersh dokonce odhalil, že CIA varovala na jaře Bílý dům, že ukrajinská ofenzíva je odsouzena k nezdaru!

Americké odcházení z ukrajinského konfliktu bylo spuštěno a začíná otřásat americkými i západními médii. V procesech řízení platí princip tzv. waterfallu, tedy informačního vodopádu, který když se spustí, tak je k nezastavení a každý den přichází další a další informace potvrzující zahájený proces. Jen před několika dny oznámil [1] vedoucí kanceláře generálního tajemníka NATO, že na Ukrajině by mohlo být dosaženo míru tou cestou, že by Ukrajina odstoupila Rusku ta území, která jsou majoritně osídlena ruským etnikem, resp. Ukrajinci hlásícími se k ruské národnosti, a na oplátku by Rusko neblokovalo vstup Ukrajiny do NATO.

Stian Jenssen, vedoucí kanceláře generálního tajemníka NATO

Do norských médií se dostaly podrobnosti o tom, že Stian Jenssen hovořil o plánu, že NATO by Moskvě garantovalo tzv. kontrolu nad neonacistickými skupinami na Ukrajině a proces by zahrnoval i možnou denacifikaci Ukrajiny za pomoci EU, která by požadovala po Ukrajině zákaz činnosti Banderovců a dalších skupin.

Nedovedu si představit, že by Moskva na takový plán přistoupila, protože jestli by EU musela někoho denacifikovat, tak hlavně v první řadě vlastní členské státy EU, které jedou nacistické procesy nejen podpory Azováků a Banderovců na Ukrajině, ale i ve vztahu k vlastnímu obyvatelstvu. Na něco takového Rusko prostě nepřistoupí, ale o to vlastně vůbec ani nejde. Proč o to nejde?

Americké odcházení z rozvrácených zemí má pořád stejný scénář

Protože daleko důležitější je samotný fakt, že takové diskuse o možných kšeftech s Moskvou uvnitř NATO vůbec probíhají, že k nim vůbec dochází. Je to důkaz, že uvnitř NATO začal proces odchodu aliance a hlavně USA z Ukrajiny a teď se hledají scénáře, jako to udělat, aby z toho kolektivní Západ nevyšel s úplnou porážkou jako posledně při odchodu z Afghánistánu po dlouhých 20 letech.

Afghánistán začíná spolupracovat s Čínou a Taliban začal navazovat vztahy s Pekingem [2]Odchod z Ukrajiny je pro USA nevyhnutelný, a to hned ze 2 důvodů. Jednak se v USA schyluje k primárkám a k volbám prezidenta příští rok v listopadu, a jednak USA mají úplně nového a úhlavního nepřítele, který zcela přesahuje Ukrajinu i Rusko dohromady. A tím nepřítelem je Čína!

Americký odchod z Afghánistánu po 20 letech. Afghánci se chtěli dostat do letadel, ale Američané je nechali napospas Talibanu

Amerika nemá prostředky na to, aby mohla plně bojovat, resp. vyzbrojovat válečné úsilí na dvou velkých frontách, to je prostě v současné době pro USA neuskutečnitelné, a to především k nedostatečným zbrojním zásobám USA, které se vyprázdnily v důsledku dodávek zbraní a hlavně munice na Ukrajinu. A proces zadržení Číny je pro USA alfou a omegou, protože globalisté zahájili útok proti USA a proti americkému dolaru a Čína se má stát novým silovým nástrojem světových globalistů. Už to nebudou USA, ale veškerou silovou roli převezme Čína.

Efekt konceptuálního waterfallu událostí v procesu řízení

Proto začíná v procesech řízení efekt tzv. vodopádu a najednou skoro každý den přichází informace z okolí NATO a USA o tom, že západní kolektivisté hledají cestu ven z Ukrajiny, aby mohli vrhnout veškeré prostředky do jihovýchodní Asie a rovněž do rovníkové Afriky na zadržení Číny.

Zatímco Ukrajinci se plácají na místě na frontě už 3. měsíc, v Africe došlo k dalšímu povstání proti Francii a západ zjišťuje, že přišel o kontrolu nad další francouzskou kolonií, jednu ze zdrojově nejbohatších, ale po stránce obyvatelstva nejchudších zemí Afriky. Na Ukrajině se bojuje bez výsledku, ale mezitím Moskva a Peking zahájily tažení proti americkému dolaru a Afrika se začala zbavovat loutkových pro-západních vlád.

Kongresman Andy Harris

A tak není překvapení, že v rámci konceptuálního waterfallu přichází doslova šokující informace z nejvyšších pater americké politiky. Republikánský kongresman Andy Harris je v USA považovaný za jednoho z největších podporovatelů Ukrajiny. Byl nejhlasitějším zastáncem velkého balíku pomoci Ukrajině, který byl v Kongresu schválený vloni a o to větší šok je to, co přišlo teď.  Harris byl na přednášce ve městě Abingdon v Marylandu a stál před prezentací v PowerPointu a o státním dluhu, když řekl [3] svým voličům, že je nejvyšší čas ukončit přímou americkou pomoc Ukrajině.

Je to spíše patová situace? Měli bychom se k tomu postavit realisticky? Myslím, že bychom asi měli,” řekl Harris v úterý ve veřejné knihovně v Abingdonu asi 75 mil severně od Washingtonu. A potom řekl o jarní ukrajinské ofenzivě, která měla zvrátit průběh války, něco neuvěřitelného: “Řeknu to na rovinu, selhala!” A neomaleně se vyjádřil i k vyhlídkám na budoucí vítězství: “Nejsem si jistý, že se to dá ještě vyhrát.”

Pro člena tvrdé pravicové a jestřábí sněmovní Frakce svobody, jíž je Harris dlouholetým členem, to nejsou zrovna tradiční názory. Harris je totiž spolupředsedou Kongresové skupiny pro Ukrajinu. Harrisova ukrajinská matka uprchla po druhé světové válce z komunistické východní Evropy a Harris má tudíž pro Ukrajinu vztah a Kyjev v něm měl neochvějného zastánce. V prvních měsících války neochvějně podporoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a v loňském roce hlasoval pro velký samostatný balíček pomoci Kongresu Ukrajině, přičemž podpořil jak vojenskou, tak humanitární pomoc pro Ukrajinu.

Velký přítel Ukrajiny v americkém Kongresu říká stop dalšímu financování Ukrajiny

Harris je také vysoce postaveným členem výboru pro rozpočtové prostředky Sněmovny reprezentantů, což mu dává velký vliv na výdajové priority jeho strany. Na otázku, zda by podpořil další tranši pomoci ve výši 24 miliard USD, o kterou chce v Kongresu požádat Joe Biden po skončení kongresových prázdnin, se v rozhovoru po zasedání zastupitelstva ostře ohradil: “Pokud půjde o humanitární peníze, nevojenské peníze nebo vojenské peníze bez generálního inspektora, nepodpořím je.” Jeho výrok zapůsobil jako zrada a ukrajinská média výrok označila za černou noční můru.

Harris díky své ukrajinské matce byl nejvěrnějším spojencem Ukrajiny v kongresu, ale tohle je fatální rozchod. Ukrajina prostě pomalu a postupně zjišťuje, že Američané jsou znovu a opět na odchodu, jako už z tolika zemí, ve kterých rozvrátili režimy, ve kterých rozdmýchali válku a ve kterých se věci pro USA nevyvinuly podle očekávání, což nakonec vedlo k americkému odchodu. Ukrajinci se nepoučili, že Američané nemají spojence, nemají ani partnery, mají jenom a pouze své vlastní zájmy. A tím zájmem je teď zadržení Číny.

Joe Biden sepisuje seznam úkolů pro služebníčka v Kyjevě. Ten mezitím kouká na lustr u stropu a přemýšlí, jestli ho unese, až se na něm bude věšet…

A to není všechno. V rámci waterfallu došlo dnes k uveřejnění článku [4] ve Washington Post, který odhalil uniklý materiál CIA o tom, že Ukrajina ofenzívu nezvládla a cíle ofenzívy splněny nebudu. Cílem bylo dobýt město Melitopol, hlavní spojovací uzel, který je přístupovým městem ke Krymu. Materiál CIA uvádí, že Ukrajinci vyplýtvali většinu vojenského, zdrojového i lidského potenciálu na dobytí “nevýznamných osad a vesnic” a není reálné, že se zbytkem toho, co mají, že by prorazili 3 ruské obrané linie, že by prorazili přes opevněné město Tokmak a dostali by se až do Melitopolu.

Materiál to nepovažuje již za reálné. Je velmi pravděpodobné, že Andy Harris čerpal právě z této zprávy CIA, kterou dostaly k dispozici senátoři a kongresmani vybraných výborů. A to pořád není všechno. Waterfall tohoto procesu se spustil opravdu naplno, protože vlivný americký novinář Seymour Hersh, který před časem přinesl informaci o zničení plynovodů Nord Stream americkým námořnictvem, publikoval [5článek o situaci zevnitř Bílého domu.

Bílý dům spustil ofenzívu AFU přesto, že CIA varovala před odsouzením ofenzívy k nezdaru

Americká CIA totiž podle Hershe varovala Bílý dům již na jaře, že za současných podmínek na opevněných ruských liniích je ukrajinská ofenzíva odsouzena k nezdaru. Joe Biden však přesto dal Kyjevu pokyn, aby zahájil ofenzívu co nejdříve, a to prý kvůli tomu, že lepší bylo začít s ofenzívou a dát Ukrajincům naději, než jim říct pravdu, že ofenzíva bude k ničemu, což by vedlo ke zhroucení morálky ukrajinské armády. Výsledkem tak je beznadějná ukrajinská ofenzíva a již skoro 50 000 mrtvých ukrajinských vojáků za necelé 3 měsíce.

Druhou možností místo věšení je zastřelení se pistolí darovanou Petrem Pavlem

Ukrajinský řezník Zhulenský může opravdu na Ukrajině už brzy skončit jako Benito Mussolini, protože Ukrajinci brzy pochopí, že válka požírající Ukrajince pro nic, bez výsledku, nebude mít dlouhého trvání. Ze všech směrů přichází a v rámci waterfallu proudí informace a balóny o mírových rozhovorech, o potřebě ukončení války a o ukončení financování Ukrajiny.

A nejsou to jenom nějací filosofové nebo novináři, jsou to již vysoké figury z NATO, z amerického Kongresu a rovněž v neposlední řadě z Pražského hradu od českého (p)rezidenta Petra Pavla, který o tom hovořil [6] rovněž, že Ukrajina má čas do konce roku. V tomto možná se trochu mýlil. Vypadá to, že tolik času Ukrajině nakonec Američané ani nedají.

-VK- Šéfredaktor AE News

 

 

 

 

 

 

Sdílet: