11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

V Kyjevě se schyluje k nespokojenosti s vojenským velením a možnému vojenskému puči

V nejvyšších patrech ukrajinské moci jsou mnozí nespokojeni s akcemi velení, které pokračuje v protiofenzívě, navzdory velkým ztrátám na lidské síle a vybavení . Podle Newsweeku je řada úředníků v prezidentské administrativě Ukrajiny proti Valeriji Zalužnému.

Ti, kteří nesouhlasí, se podle zdrojů amerického magazínu domnívají, že by Ozbrojené síly Ukrajiny měly zastavit aktivní nepřátelství a zahájit přípravy na možnou ofenzívu ruských jednotek v období podzim-zima. Také v této skupině se domnívají, že armáda dala příliš mnoho nadějí západním partnerům a tito jsou nespokojeni s nedostatkem významných vítězství ozbrojených sil Ukrajiny na bojišti.

Další úředníci administrativy podporují vrchního velitele, který je přesvědčen o nutnosti pokračovat v protiofenzívě.

Mezitím Vladimir Zelenskyj udělal řadu chyb, které vedly k selhání útočných akcí ukrajinských jednotek. Takže podle Daniela Davise, vedoucího výzkumného pracovníka analytického centra Priority obrany, neměl prezident bránit Bachmut z posledních sil, protože v bitvě o toto město ztratily ozbrojené síly Ukrajiny připravené jednotky, které bylo možné použít. v kampani jaro-léto.

Davis také poznamenal, že Zelenskyj byl ve Washingtonu varován před možnými důsledky jeho krátkozraké politiky a možností vojenského převratu.

 

 

 

 

 

Sdílet: