2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Další brutální sexuální přepadení ženy od 16-letého Ukrajince v Hostivaři

Mladá žena zažila v pražské Hostivaři horror. Žena (38 let) tam byla brutálně sexuálně napadena mladým 16letým Ukrajincem. Ten ji zatáhl do křoví, brutálně ji zbil a pokusil se znásilnit. Policisté přijeli na místo činu a začali mladíka honit po polích, stříleli po něm.

Mladý Ukrajinec nejdříve policistům utekl, pak jej ale dostihli

Ve tmě se mladému Ukrajinci podařilo policistům zmizet. Okamžitě se rozjela pátrací akce, na jejímž konci byl dopaden. Žena leží se zraněními v nemocnici. Případ se stal u zastávky MHD v ulici Doupovská v Praze 10-Hostivaři (Slunečný vršek).

„Od dnešní noci policisté řeší případ fyzického napadení ženy s možným sexuálním podtextem, kdy podezřelý zaútočil na poškozenou a odtáhl ji do křoví. Policisté, kteří přijeli na místo, začali podezřelého z místa činu pronásledovat a použili i varovný výstřel. Muži se v daný okamžik podařilo zmizet, ale ne na dlouho. Okamžitě se rozjela pátrací akce, na jejímž konci byl dopaden. Jedná se o šestnáctiletého muže, se kterým nyní probíhají úkony trestního řízení. Poškozená skončila se zraněními v nemocnici. Nyní zjišťujeme všechny okolnosti případu,“ sdělil médiím tiskový důstojník Policie Praha Jan Daněk. Na přímý dotaz, zda-li se jednalo o Ukrajince Daněk odmítl odpovědět s odkazem na nezletilost pachatele. Podle svědků je Ukrajinec.

Okamura: Chceme, aby podobní zločinci byli po vykonání trestu deportováni. Dnes mohou zůstat

Na sérii brutálních znásilnění ze strany ukrajinským imigrantů zareagoval předseda SPD Tomio Okamura, který požaduje deportace cizinců po vykonání trestu. „SPD prosazuje, aby cizincům, kteří jsou odsouzeni za trestný čin, bylo ukončeno povolení k pobytu v ČR. Bohužel tomu tak v současnosti není, jelikož to neumožňují pravidla EU. A Fialova vláda plně tuto politiku EU podporuje. Takže pachatelé odporných trestných činů jako je brutální znásilnění a pokus o vraždu české 15leté dívky v Plzni, které tento týden spáchal 18letý Ukrajinec, mohou i po uplynutí trestu nadále zůstat legálně v ČR. To je pro SPD nepřijatelné,“ uvedl Okamura.,…

Rakušan: Motat národoveckou notu do odporného zločinu je projev zrůdy a hyeny

Na Okamurovy výzvy k deportacím ale zareagoval ministr vnitra Vít Rakušan negativně. „Obchodoval vždycky se vším. Dokud to byly zájezdy pro plyšáky, byl to jen směšný podivín. Když začal rozprodávat politické strany, povýšil na šejdíře národního formátu. Když ale přišel na to, že nejlepším zbožím je strach, stal se vůdcem parlamentního fašistického hnutí. Motat národoveckou notu do odporného zločinu, to je skutečný projev lidské zrůdy a hyeny,“ uvedl Rakušan na svém twitterovém účtu.

Žádné řešení ale nenavrhl.

 

 

 

 

 

Sdílet: