29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Michael Snyder: Ulicemi Ameriky se potuluje velké zlo

Zdá se, že úpadek americké společnosti se zrychluje. Po ulicích se potulují hordy predátorů, drogová závislost dosáhla nebývalé úrovně a kriminalita se zcela vymkla kontrole. Některé věci, o které se s vámi chystám podělit, jsou hluboce znepokojivé. Musíme však čelit tomu, co se s námi jako společností děje, protože nám hrozí, že přijdeme o všechno. Amerika nám doslova mizí před očima a je nahrazována hororovou show.

Bohužel ani trošičku nepřeháním.

Devětadvacetiletý muž jménem Negasi Zuberi nedávno unesl ženu v Seattlu a odvezl ji 450 mil daleko do svého domu v jižním Oregonu …

Podle portlandské FBI je muž z Klamath Falls ve vazbě poté, co žena utekla z provizorní cely z tvárnic v jeho garáži.

Podle Federálního úřadu pro vyšetřování odcestoval 29letý Negassi Zuberi (známý také jako Sakima, Justin Heitsch a Justin Quassi) 15. července ze svého domova v Klamath Falls do Seattlu. Po příjezdu do Seattlu se Zuberi vydával za tajného policistu a zaplatil ženě za sex.

Oběť policii sdělila, že na ni Zuberi namířil paralyzér, nasadil jí pouta na ruce a spoutal jí nohy, než  ji posadil na zadní sedadlo svého auta.

Zní to doslova jako zápletka hororového filmu.

Jakmile dorazili k němu domů, Zuberi oběť umístil do již postavené “tvárnicové cely”…..

“Podle žaloby byla žena unesena, spoutána, znásilněna a zavřena do tvárnicové cely. Podle policie tloukla rukama do dveří, až jí tekla krev, aby se osvobodila. Její rychlý důvtip a vůle přežít možná zachránily další ženy před podobnou noční můrou,” uvedla asistentka zvláštního agenta Stephanie Sharková z portlandské pobočky FBI.

Oběti se nakonec podařilo vyrazit dveře cely, zatímco byl Zuberi pryč, sebrala zbraň z auta a utekla z domu. Poté se jí podařilo zastavit projíždějícího řidiče, který zavolal policii.

FBI: Žena utekla z provizorní cely ze škváry v Klamath Falls, muž byl zatčen.

FBI: Žena utekla z provizorní cely ze škváry v Klamath Falls, muž byl zatčen.

Zuberi si celou věc zjevně předem dobře naplánoval. A oběť by měla být ráda, že se jí podařilo utéct, protože jinak by pravděpodobně skončila mrtvá poté, co by ji Zuberi „nabažil“.

Před desetiletími by takové příběhy byly na prvních stránkách novin celé týdny. Proč se tedy tomuto případu nevěnovala větší pozornost amerických celostátních zpravodajských stanic ?

Je to proto, že podobné případy se v dnešní době staly mimořádně častými.

Podle Národního centra pro pohřešované a zneužívané děti je ve Spojených státech a jejich teritoriích 917 771 registrovaných sexuálních delikventů.


Města v USA seřazená podle počtu sexuálních delikventů

Jak jsem již uvedl, po amerických ulicích se potulují hordy predátorů a situace se každým rokem zhoršuje.

Nedávno si FBI dala pauzu od pronásledování konzervativců (kvůli Trumpovi) a provedla dvoutýdenní operaci známou jako Operace Crossroads a podařilo se jí zatknout poměrně dost zločinců, kteří se podíleli na obchodování s dětmi …

Každoroční dvoutýdenní operace, která vedla k zatčení 126 osob podezřelých z trestných činů sexuálního vykořisťování dětí a obchodování s lidmi, se zúčastnily téměř všechny místní pobočky FBI a 68 osob podezřelých z obchodování s lidmi bylo identifikováno nebo zatčeno.

Úřad a jeho místní partneři vypátrali 59 nezletilých obětí obchodování s dětmi a sexuálního vykořisťování a dalších 59 pohřešovaných dětí.

“Obchodníci s lidmi se přiživují na nejzranitelnějších členech naší společnosti a jejich zločiny zanechávají na obětech, z nichž mnohé jsou děti, doživotní jizvy. Závazek FBI v boji proti této hrozbě nikdy nepoleví a budeme i nadále šířit poselství, že tato zvěrstva nebudou tolerována,” uvedl v prohlášení ředitel FBI Christopher Wray.

Asi bychom měli být vděční za to, co se FBI podařilo, ale proč na tom nemohou pracovat celý rok?

Ale pravdou je, že k celkovému problému přispívají jen nesmírně málo. Je třeba udělat mnohem více práce.

Mezitím stále narůstají i jiné formy kriminality. V noci na neděli se stovky mladých lidí v Chicagu zapojily do mimořádně znepokojivého rabování …

Velká skupina mladých lidí, většinou mladistvých, vtrhla v noci na neděli do čtvrti South Loop, kde vyrabovala obchod se smíšeným zbožím, vtrhla do Dunkinu a při pobíhání ulicemi se prala. V posledních dnech to bylo již podruhé, co skupiny mladistvých zaútočily na čtvrť podél Roosevelt Road.

Na rozdíl od předchozích situací s “velkými skupinami” (BLM) chicagští policejní nadřízení povzbuzovali policisty, aby lidi zadrželi. Podle mluvčího policie bylo během incidentu zadrženo celkem 40 osob, z toho 37 mladistvých. Policie zatčeným zabavila tři střelné zbraně.

V tuhle chvíli nechápu, proč by někdo ještě chtěl žít ve Větrném městě.

To samé se ovšem dá říct i o Oaklandu. Podle Newsweeku se právě teď město potýká s vážnou kriminální situací …

Oakland – liberální bašta, jejímž starostou je demokratka, senátorka a kongresmanka USA – zaznamenal za rok do 30. července 52% nárůst krádeží aut.

Údaje oaklandské policie, které týdeníku Newsweek poskytla Asociace oaklandských policistů, zahrnují také 44procentní nárůst loupeží s noži a 22procentní nárůst loupeží všeho druhu.

Barry Donelan, prezident Asociace oaklandských policistů, řekl týdeníku Newsweek: “Situaci v oblasti veřejné bezpečnosti v Oaklandu, kterou podporuje rostoucí kriminalita a systém „otáčivých dveří justice“, zhoršuje příliš malý počet policistů, kteří se snaží zvládat zvýšenou trestnou činnost a zvýšený počet žádostí o pomoc ze strany našich obyvatel.”

V celé Americe se krádeže staly obrovským problémem.

Předpokládá se, že krádeže budou v roce 2023 stát americké maloobchodníky více než 100 miliard dolarů, a mnozí na to reagují doslova “uzamčením zboží …”.

Vyřizování pochůzek už není tak snadné jako dřív. Podniky zkracují pracovní dobu, zamykají zboží a hrozí, že obchody úplně zavřou.

Důvodem mnoha těchto změn je podle prodejců prudký nárůst krádeží. Společnosti jako Target, Walmart, Dollar General a Home Depot v posledních měsících bijí na poplach kvůli krádežím v obchodech. Podle údajů shromážděných agenturou Bloomberg se během zprávy o výsledcích hospodaření za předchozí čtvrtletí mluvilo o chybějících zásobách více než v kterémkoli jiném čtvrtletí v historii.

Řetěz s visacími zámky zajišťuje dveře mrazáku v prodejně Walgreens 18. července 2023 v San Francisku v Kalifornii. Prodejna Walgreens v San Francisku uzamkla mrazicí boxy řetězy a visacími zámky, aby zamezila zlodějům, kteří pravidelně přepadávají prodejnu a kradou mraženou pizzu a zmrzlinu. (Foto: Justin Sullivan/Getty Images)

Ale američtí politici se zřejmě rozhodli, že chaos v amerických ulicích jim nestačí, protože nechávají hranice stále otevřené a přivádějí obrovské hordy nových migrantů.

V New Yorku je tolik nových migrantů, že úřadům doslova došla místa, kde by je mohly ubytovat …

Vystřízlivějící video ukazuje desítky migrantů, kteří v pondělí ráno spí na kartonech před slavným hotelem Roosevelt v centru Manhattanu, protože dočasné středisko pro zpracování žadatelů o azyl se o víkendu rozhodlo naplnit své kapacity.

Dřímající nově příchozí migranti byli vidět, jak zaplňují chodníky kolem historického hotelu na 45. ulici a Vanderbilt Avenue, které se táhnou od hotelových dveří až k Východní 47. ulici.

Skupina spala bok po boku po celé tři bloky a čekala na vyřízení v zařízení, kde jsou ubytovány i rodiny migrantů, zatímco policisté newyorské policie pouze monitorovali situaci.

Samozřejmě, že každý den přicházejí další noví migranti.

V zoufalé snaze vypořádat se s touto krizí městské úřady skutečně uvažují o tom, že Central Park a Prospect Park promění v obří tábory pro migranty…..

Slum z dob krize známý jako Hoovervilles se chystá triumfálně obnovit  přímo uprostřed newyorského Central Parku. Na pozadí neutuchajícího přílivu nelegálních přistěhovalců, který odhalil pokrytectví liberálních pokrytců a podvodníků v New Yorku, městě útočišti, zvažují úředníci podle agentury Bloomberg ubytování migrantů v manhattanském Central Parku a brooklynském Prospect Parku v rámci plánu najít nová místa pro část z více než 95 000 žadatelů o azyl, kteří přišli za posledních 15 měsíců.

Už teď jsou zde miliony hluboce zbídačených lidí, kteří jsou extrémně naštvaní, a teď jich sem pustíme ještě víc.

Tohle nedopadne dobře.

V této zemi bude v příštích letech docházet k rozsáhlému násilí a občanským nepokojům.

Ale to se nemělo stát.

Kdyby naši američtí vůdci učinili jiná rozhodnutí, měli bychom jiné výsledky.

Bohužel naši vůdci prostě dělají jedno sebedestruktivní rozhodnutí za druhým a my všichni za jejich nerozumnou politiku zaplatíme velmi vysokou cenu.

Komentář autora Mike14975:

O “komoře” ze škváry bez malty a prkenné podlahy, prosím, moc nebásněte o “rychlém myšlení” oběti. Nemluvě o tom, že tam pravděpodobně není žádná zadní stěna.

Snyderovo rozhořčení a smutek je pochopitelný, ale Amerika se přece vrací ke své přirozenosti.

A když posunete Overtonovo okno, nevyhnutelně začne foukat a nastupuje prochladismus.

Glosa: Co na to říct? Amerika i Německo naše vzory!!

Už teď jsou zde miliony hluboce zbídačených lidí, kteří jsou extrémně naštvaní, a teď jich sem pustíme ještě víc.

Tohle nedopadne dobře.

V této zemi bude v příštích letech docházet k rozsáhlému násilí a občanským nepokojům.

Ale to se nemělo stát.

Kdyby naši američtí vůdci učinili jiná rozhodnutí, měli bychom jiné výsledky.

Bohužel naši vůdci prostě dělají jedno sebedestruktivní rozhodnutí za druhým a my všichni za jejich nerozumnou politiku zaplatíme velmi vysokou cenu.

Komentář autora Mike14975:

O “komoře” ze škváry bez malty a prkenné podlahy, prosím, moc nebásněte o “rychlém myšlení” oběti. Nemluvě o tom, že tam pravděpodobně není žádná zadní stěna.

Snyderovo rozhořčení a smutek je pochopitelný, ale Amerika se přece vrací ke své přirozenosti.

A když posunete Overtonovo okno, nevyhnutelně začne foukat a nastupuje prochladismus.

Glosa: Co na to říct? Amerika i Německo naše vzory!!

 

ZDROJ

Překlad Peter 008

 

 

 

 

 

 

Sdílet: