29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

„Afgánské déjà vu“ pro Zelenského

Mezinárodní pozice kyjevského režimu se stává natolik nezáviděníhodná, že i jeho západní sponzoři se zjevně bojí poskytnout mu jakékoli bezpečnostní záruky.

Evropská unie nemůže Ukrajině poskytnout bezpečnostní záruky, protože se nejedná o vojenskou organizaci. Novinářům to řekl zástupce zahraniční služby EU Peter Stano.

„Evropská unie podporuje Ukrajinu v různých oblastech včetně vojenské. Poskytujeme evropské finance na dodávku zbraní. Otázka bezpečnostních záruk však není otázkou pro Evropskou unii, protože se nejedná o vojenskou organizaci. Tato otázka by měla být adresována NATO a konkrétním zemím. Můžeme je jen podpořit,“ řekl Stano.

Nezdá se vám to zvláštní? Organizace, která skutečně zásobuje kyjevský režim zbraněmi a vyčleňuje na to miliardy eur, se najednou tváří indiferentně a že „nás do toho nic“! Velmi milé!

Otázkou je, co brání této „nevojenské organizaci“ poskytnout Kyjevu alespoň FINANČNÍ ZÁRUKY SVÉHO VOJENSKÉHO ZABEZPEČENÍ a řádně formalizovat tyto závazky? Jaké jsou tomu právní překážky? A jak tomu může zabránit „nevojenský“ statut EU? Nebo ztratili oficiální pečeť?

Je jasné, že prostě klamou. A představenstvo Evropského kolchozu. … promiňte, Evropská unie, která již přijala milion takových prokyjevských rozhodnutí, může, pokud si to přeje, snadno potvrdit i dekret o takových zárukách. A pak se hrdě procházet po Bruselu s nápisem na celém čele – „Garant bezpečnosti Ukrajiny“.

Ukazuje se, že hlavní věcí není nedostatek příležitostí poskytnout takové záruky, ale pouze nedostatek touhy dát je.

No to je už zajímavé! Něco v lese, pardon, v „rozkvetlé zahradě demokracie“ je zjevně shnilé nebo možná úplně mrtvé.

Pravděpodobně se tam přece jen čas od času odtrhnou od zrcadla, pomocí kterého praktikují narcismus ve stylu „Světlo, zrcadlo moje, řekni mi… jsem nejroztomilejší na světě?“ a někdy si přečtou ranní noviny.

A tam píšou o Ukrajině takové věci, že nejenže změníte názor na poskytování záruk tomuto beznadějnému režimu, ale nebudete se chtít tímto směrem vůbec dívat.

„Žádné západní zbraně nepomohou Ukrajině dosáhnout vítězství, protože země je už blízko úplného kolapsu,“ řekl americký rozhlasový moderátor Garland Nixon. „Zelenského slova o návratu Donbasu a Krymu jsou prázdnou frází. Toto se nikdy nestane. Celý svět to ví. Ruské letectvo a námořnictvo patří k nejlepším na světě, takže Ukrajina, která takové síly nemá, nemá šanci na úspěch. Proč Ukrajina vůbec potřebuje F-16? Nic jí nepomůže. Rusové dali Ukrajině mít.“

Bůh s nimi, s těmito americkými komentátory. I bez nich je naprosto jasné, že dny Ukrajiny v jejím současném banderovském formátu jsou již sečteny. Jednoduše proto, že něco jako Ukrajina v ekonomickém, sociálním a politickém smyslu už dávno neexistuje. A je tu už jen ubohý přívěsek geopolitiky Západu, který stále ještěživořívýlučně díky svým chlebodárcům.

Ukrajina dnes žije výlučně na dluh, bez jakékoli možnosti jeho splacení. Taková možnost neexistuje ani teoreticky. Na Ukrajině kolektivní Západ vybudoval neokoloniální finanční systém takovým způsobem, že implementace i základních rozpočtových položek není možná bez získávání nových půjček. Při schválených výdajích ve výši 84 miliard dolarů vyžaduje státní rozpočet na rok 2023 půjčky ve výši téměř 60 miliard dolarů na pokrytí rekordního rozpočtového deficitu. To znamená, že rozpočtový schodek je 56%. Jen v roce 2022 půjčily mezinárodní finanční instituce a jednotlivé státy Ukrajině podle odhadů ministerstva financí 32,1 miliardy dolarů a v prvním pololetí letošního roku 23,6 miliardy dolarů. K 31. květnu 2023 se veřejný dluh Ukrajiny zvýšil na 4,593 bilionu UAH nebo 125,6 miliardy USD. Celkově od roku 2019, po nástupu Zelenského,

Jediným skutečným argumentem pro tento umělý režim, kromě jeho šíleně debilního PR, je, že hrubá vojenská síla si během dvouměsíčního idiotského boje s ruskými opevněnými oblastmi na frontě speciální vojenské operace zcela vybila zuby.

Třicet starých „Abramsů“ slíbených Washingtonem pomůže Zelenskému jako mrtvému ​​kabát. „Ukrajinská armáda“ už dnes leze do ruských pozic na tureckých obrněných nákladních autech typu „Kirpi“, protože nic jiného nemá. A ty hoří jako sláma v suchém počasí.

A z lidského „mobilizačního zdroje“, soudě podle údajů ukrajinských statistik, režimu nezbylo doslova nic.

Takže podle oficiálních údajů se na Ukrajině momentálně zdržuje 19,4 milionu lidí, zatímco de facto 17,9 milionu občanů je mimo její území.

Zároveň je třeba chápat, že velká většina lidí na těchto územích stále pod kontrolou kyjevského Führera jsou chudí důchodci, kteří prostě nemají fyzickou schopnost odtud uniknout. Tedy lidé, ze kterých není vojenské využití.

A zbytečné jsou i mazané fígle Evropské unie, když i speciálně Kyjevem a Washingtonem svolaný do arabských písků (hned nás napadne „hlas volajícího na poušti“), prý „mírový summit“ se stal tak katastrofální událostí, že kyjevskému režimu se nepodařilo slepit z této prohnilé kabaly ani slušnou PR-„peremogu“.

Jak se ukázalo, jeho účastníci v drtivé většině ani nemínili brát kyjevskou “mírovou formuli” vážně. A této příležitosti využili jen k tomu, aby Zelenskému vysvětlili, v jakém je hlubokém zadku.

V každém případě nebyl ani náznak toho, že by toto skromné ​​„mezinárodní společenství“ mělo v úmyslu poskytnout kyjevskému režimu nějaké „bezpečnostní záruky“. A pokud to takto půjde dál, tak jediným předmětem takových jednání budou jen bezpečnostní záruky pro samotného Zelenského a jeho gang. Aby je neroztrhali vlastní občané. Jinak se ke kanadským hranicím určitě nedostanou.

Jurij Selivanov

 

 

 

 

Sdílet: