11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Michael Svatoš: Zelenskyj včera pobratimům slíbil, že vtrhne na území Ruska, a zničí jeho symbolická místa!

Zelenskyj včera pobratimům slíbil, že vtrhne na území Ruska, a zničí jeho symbolická místa! Významní ministři zahraničí EU už včera začali veřejně dávat od Kyjeva ruce pryč! Slovenskému ministrovi zahraničí Wlachovskému se to nelíbilo, ale se zlou se potázal!

Svět je na pokraji jaderného kolapsu. Jen pár hodin po té, co jsme včera zveřejnili, že 26.7. požádala CIA Washington, aby ihned dodal Kyjevu dalekonosné rakety ATACMS, a nosiče jaderných zbraní F-16, jinak tamní režim zkolabuje, tak už vrchní kyjevský ataman Zelenskyj v plamenné řeči nasliboval svým pobratimům, že Ukrajina v odvetě přenese válku na území Ruska, a zničí jeho symbolická místa a vojenské základny! A že to bude nevyhnutelné, přirozené a spravedlivé!

Se Zelenského prodlužováním války na Ukrajině je na Západě stále menší trpělivost. Včera italský ministr zahraničí Guido Crossetto oznámil na tiskovce, že jak předpokládal, ukrajinská ofenzíva ztroskotala, a válka tak dospěla do slepé uličky. A že je tak nejvyšší čas, aby místo vojáků nastoupili diplomaté a válku ukončili. Podle Grossetta veřejné mínění na Západě projevuje stále větší netrpělivost s délkou konfliktu, a stále menší solidaritu s napadenými UkrajinciA tento postoj západní veřejnosti má politickou váhu mírový proces urychlit, stejně jako blížící se americké prezidentské volby, které by mohly změnit současný pro-válečný postoj USA.

Že Kyjev chce totální válku, a ne mírové rozhovory, bylo jasné už včera večer ve 20.56, kdy na Grosettova slova o potřebě mírového urovnání konfliktu, protože ukrajinská ofenzíva už zkrachovala, zareagoval Kyjev, a Zelenského poradce Michail Podoliak oznámil, že Ukrajina souhlasí s Grossettem, že její ofenzíva zkrachovalaA že proto požaduje – letadla F-16, (které Rusko automaticky považuje za jaderné nosiče se všemi důsledky, které z toho vyplývají), – rakety dalekého doletu, (aby Zelenskyj mohl zničit symboly Ruského státu, jak včera slíbil), – a nejmodernější protiraketovou a protiletadlovou výzbroj NATO! To vše chce Kyjev ihned! Podoliak dále vyhlásil nejnovější ukrajinské mírové podmínky. Ruští vetřelci musí být vyhnáni z okupovaných území Ukrajiny vojenskými prostředky. Ruská invaze musí utrpět totální fiasko. Jakýkoli jiný “politický mírový” výsledek bude znamenat zhroucení systému globální bezpečnosti a bude triumfem krvavých kanibalů po celém světě!

Že nejnovější akce CIA, Zelenského i Podoliaka představují nejkratší přímou cestu k jaderné válce, potvrdil včera podle litevské státní televize Dmitrij Medvěděv, když oznámil:  Kdyby útok Ukrajiny podporovaný NATO byl úspěšný a vzali nám část naší země, pak bychom byli nuceni použít jaderné zbraně podle pravidel ruského prezidentského dekretu. Jiné východisko prostě není. Takže naši nepřátelé by se měli modlit za úspěchy našich vojáků na bojišti, neboť svým bojem zajišťují, že nevypukne globální jaderná válka!

Obdobně jako Grossetto dopadl včera i maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Ten na veřejném shromáždění v Maďarsku oznámilže Brusel naplánoval Ukrajinskou válku ještě na 4 další rokyŽe není jisté kolik Maďarů za tuto bruselskou politiku zaplatí svým životem. Že Maďarsko musí podle nového nařízení z Bruselu na vyzbrojení Ukrajiny zaplatit 200 milionů EUR, a celá EU musí zaplatit 20 miliard EUR! Szijjártó se za své vyhlášení stal terčem okamžitého odvetného útoku, a nepřekvapivě ze Slovenska. Tamní ministr zahraničí Miroslav Wlachovský napadl v neděli dopoledne ministra Szijjártóže lže, a že si nevzpomíná na žádné jednání, kde by ministři zahraničí EU hovořili o tom, že válka potrvá ještě čtyři roky! Že je Wlachovský sám lhář, bylo odhaleno už za 5 hodin, kdy mluvčí Orbánovi vlády Zoltan Kovacs, Wlachovskému důrazně připomnělže na posledním jednání ministrů zahraničí zemí EU bylo většinou odhlasováno, že na válečné potřeby Ukrajiny bude pro příští 4 roky vyčleněno 5 miliard EUR ročně! A že na jednání osobně přítomný ministr zahraničí Slovenska nebyl proti tomuto návrhu!

Útok Wlachovského na Szijjártó má zřejmou souvislost s blížícími se volbami na Slovensku. Wlachovsky je bývalý poradce Mikuláše Dzurindy. EU vyslala počátkem tohoto roku, když už bylo jasné, že vládnoucí Eurokraté na Slovensku prohrají volby, Dzurindu z Bruselu, kde řídí nejmocnější  Lobby Eurokratů tzv. Centrum Martense, aby v Bratislavě a na Slovensku udělal pořádek, a sjednotil po vzoru české 5-koaly všechny Eurokraty do jednoho volebního houfu. Dzurindovi se zatím úkoly Bruselu nepodařilo splnit, a dokonce hrozí, že všichni Eurokraté utrpí na Slovensku takový volební debakl, že ztratí všechny státní a veřejné prebendy, a budou bez peněz! Jakmile by se Slováci dozvěděli od Szijjartó, že Brusel a jeho domácí nohsledi nachystali válku na 4 roky, a slíbili vyždímat ze Slováků poplatek na vyzbrojování Zelenského režimu známého svou tolerancí Banderovců, bylo by Dzurindovo poslání definitivně odsouzeno k neúspěchu! A to Wlachovský zřejmě nesmí připustit! 

Szijjártó se ovšem tento víkend dočkal i pochvaly. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz, který letos velmi často vystupuje v maďarských médiích, připomněl, že v roce 2015 společně se Szijjártó úspěšně spolupracovali, a podařilo se jim zastavit tehdejší masovou imigraci muslimů do Evropy vyvolanou pozváním Merkelové. Kurz připomněl, že ačkoli jim dnešní řádění imigrantů v Evropě dalo za pravdu, a občané Evropy už houfně volí protiimigrační politiky, stali se on a Szijjartó terčem nenávisti Eurokratů a médií, a byli označeni za rasisty a xenofoby. Kurz řekl o současné krizi tato klíčová slova, která se rozhodně nebudou líbit ani na Hradě ani ve fialové vláděNejdůležitější je nyní pro celou Evropu udržet silnou ekonomiku, a udržet konkurenceschopnost, protože to jsou základ prosperity a síly Evropy. Amerika se řídí strategií separace od Číny, a na ní se shodují jak demokraté, tak i republikáni. Doufám, že Evropa najde chytré nezávislé postavení, protože Čína je jedním z našich nejdůležitějších ekonomických partnerů. Pokud se ekonomické vztahy s Čínou omezí, obchod se sníží, a to automaticky povede ke snížení prosperity všech Evropanů. 

Kurz a Szijjartó tak opět jdou proti Bruselu, jeho médiím, a poskokům! Ovšem už nejdou sami. Macron vyslal tento víkend do Pekingu svého ministra financí Bruno Le Maire, a ten tam vyjednával o posílení čínských investic do francouzské ekonomiky, a prohlásil, že Francie nesdílí politiku Washingtonu a jeho spojenců, že Čína představuje hrozbu. Ale naopak, Francie vyhlašuje, že Čína nepředstavuje žádnou hrozbu, a nebude ani žádné oddělení Francie od Číny!  Tato politika, kterou v Maďarsku provádějí už celé desetiletí Orbán a Szijjartó nese Maďarům stále další a další dobře placená pracovní místa. Zatímco v Česku Fialová banda nebyla dosud schopna zajistit jedinou investici do moderní výroby. Maďarsko už ve čtvrtek oznámilo, že získalo už třetího čínského investora, který v zemi postaví další novou gigafaktory na výrobu baterií. Obdobně i Francie už získala čínského investora do výroby elektrobaterií a elektroaut! Ani koncern VW, který nedávno prohlásil, že zredukuje své investice, a který zatím nehodlá v ČR investovat do moderní výroby, jak tvrdila lidem vláda, nezahálí, a včera podepsal dohodu, že investuje miliardy do výroby a vývoje elektromobilů v Číně!! Naplňují se tak slova šéfa koncernu VW Schäfera, a dalších kapitánů německého průmyslu, kteří neustále varují, že odstěhují své továrny z Evropy, dokud tady nebude elektřina za 2 koruny! A to jak všichni víme, nejde bez levných ruských energií! 

Snad nejzajímavější věta tohoto víkendu: Čínští komunisté chválili Eurokraty za zákaz výroby vozidel na spalovací motory, a jejich nahrazení elektromobily, protože na rozdíl od elektromobilů, nejsou Číňané ve výrobě benzínových a naftových motorů stejně technologicky vyspělí jako Evropané, a nedokáží jim konkurovat! Je tak rázem jasné, komu Eurokraté vlastně slouží!

Michael Svatoš

 

 

 

 

Sdílet: