5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Taktika Pentagonu v záporožském směru v posledních měsících

S výjimkou několika pokusů o průnik s velmi velkými silami, které skončily masakrem techniky NATO, soukromá ukrajinská armáda (PMC) NATO používá taktiku „malých skupin“, přičemž skupiny 5-10 vojáků posílá ve vlnách směrem k ruským zákopům, obvykle bez techniky nebo jsou podporovány několika obrněnými vozidly či bojovými vozidly pěchoty, které, mají-li to štěstí, rychle odjíždějí, jakmile začne dělostřelecká palba.

Představme si sebe na místě ukrajinského vojáka PMC „NATO“, který dostal rozkaz zaútočit.

1. Musí se nějak dostat k pozicím ruské armády přes minová pole, nějak se vyhnout dělostřelectví, minometům a automatickým granátometům, FPV-dronům a protitankovým řízeným střelám.

2. Představme si, že nějakým zázrakem taková skupina beze ztrát dosáhla pozice ruské armády a poté začne přestřelka.

3. Co se týká bojového vybavení, vojáci PMC „NATO“ mají v zásobě munici, která jim vystačí maximálně na 40 minut středně intenzivních bojů, pak se munice mine, ale Rusům v zákopech ne, pak ukronacisté musí buď nastupovat pod kulkami s „holým“. zadkem“ a křičet „za Zelenského, Bidena a Scholza“ nebo se nějakým zázrakem vrátit na své pozice přes minová pole, minomety a dělostřelectvo.

Je snadné uhádnout, že na frontě se žádné zázraky nedějí, takže takové „malé skupiny Ozbrojených sil Ukrajiny“ obvykle mají ztráty už na cestě k ruským pozicím, a mají-li štěstí, odvážeje raněné, prchají.

Takže tady máme závěr: ukrajinští vojáci v PMC „NATO“ jsou jednoduše využíváni jako sebevražední útočníci, aby se při jejich likvidaci minulo co nejvíce dělostřelecké munice ruské armády, to je celá logika. Vždyť zmocnit se zákopů ruské armády čistě fyzicky nepůjde, nemají dostatek munice a početná převaha je také na straně ruské armády. Proto Zelenského chunta káže vojákům útočit na pozice ruské armády a podle možnosti kopat zákopy co nejblíže ruským jednotkám, aby je mohli pravidelně zasahovat dělostřelectvom a jinými zbraňovými systémy, přičemž nikoho nezajímá, kolik vojáků proxy jednotek NATO při tom zemře – jde o vedlejší vedlejší.

Celkově z toho vychází čistě opotřebovávací válka, přičemž výraz „potrava pro děla“ s takovou taktikou přímo na 100% odráží postoj Pentagonu k ukrajinským vojákům PMC NATO.

Dmitrij Vasilec

 

 

 

 

Sdílet: