29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jaroslav Štefec: Nějak mi to hlava nebere

Doputovala ke mě v pořadí už asi šestá nebo sedmá zpráva o raketách a střelách s plochou dráhou letu, docházejících ruské armádě. Je datována 24. 7. 2023 a její pravdivost je jednoznačně garantována tím, že jejím zdrojem je ukrajinská zpravodajská služba.

Přesto mě na této konkrétní zprávě jeden detail zaráží. Jediné rakety, kterých má Rusko podle zveřejněné informace dostatek, jsou hyperzvukové Kinžály, odpalované ze speciálně upravených letounů MIG-31. Z původního počtu 53 kusů údajně spotřebovali Rusové teprve tři střely. Což je počet, který odpovídá i mým informacím o pouhých třech cílech, proti nimž byly tyto vysoce účinné a soudobými prostředky PVO prakticky nesestřelitelné systémy použity.

Kde se tedy vzalo oněch minimálně šest (podle některých zdrojů dokonce dvanáct) sestřelených Kinžálů, o nichž na základě opět jistě vysoce důvěryhodných a křížově ověřených informací ukrajinské strany tak halasně informovala (nejen) česká masmédia? A kde se vzaly ty trosky jednoho z nich, u nichž se slavnostně a s velkou pompou fotil starosta Kyjeva Kličko? Nějak mi to hlava nebere.

Zdroj: sítě

 

 

 

 

 

Sdílet: