29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Thomas Röper: Důsledky západní nenávistné propagandy

Nedávný příklad velmi jasně ukazuje, jak se nenávistné projevy propagují v západních médiích, i když „nenávistné projevy“ jsou na Západě dokonce trestány. Jedinou otázkou je, proti komu agitujete.

Před několika dny došlo k těžkým útokům na Oděsu, které poškodily i katedrálu. Ukrajinská a západní propaganda se nad tím samozřejmě rozčilovala a obviňovala „Rusy“ z útoků na katedrály. Der Spiegel dokonce prohlásil, že pro Rusy „už není nic svaté“ . Nikdo nemusel vědět, že poškození katedrály ukazuje, že šlo o havarovanou ukrajinskou protiletadlovou střelu, která zasáhla katedrálu. Kdyby to byl dobře mířený zásah ruskou střelou, z katedrály by nezbylo nic.

Výsledek nenávistné propagandy

Der Spiegel pak informoval o reakci starosty Oděsy na Telegram :

„Starosta Oděsy Hennadij Truchanov oslovil útočníky přímo ve videovzkazu v ruštině – a vyjádřil svou nenávist. “Přál bych si, abyste věděli, jak moc vás Odessa nenávidí – nejen že vás nenávidí, ale také vámi pohrdá,” řekl Truchanov ve videu na Telegramu. „Během této války jste byli nazýváni různými jmény: Rusisté, Orkové, Bastardi, Havěť, ale byla to přátelská jména. Jste prostě stvoření bez rodiny, historie, morálky, hodnot nebo budoucnosti. Znáte lidi z Oděsy příliš špatně. Nezlomíš nás, jen nás rozzlobíš. Síla našich obránců, znásobená bolestí a hněvem obyčejných lidí, bude vaším trestem.“

Nyní si většina lidí bude myslet, že je to naprosto normální reakce člověka, jehož město je bombardováno. Ale to není pravda, jak brzy uvidíme. To je reakce muže, jehož nenávist rozdmýchala západní mediální propaganda.

Srovnání s Donbasem ukazuje, že tomu tak je. Doněck je ostřelován ukrajinskou armádou od roku 2014 a mrtvých civilistů je nespočet. Nikdo tam ale Ukrajincům neříká, že jsou nenáviděni, nikdo tamní Ukrajince nedehumanizuje tím, že jim říká „orkové, parchanti, havěť“. V Doněcku nesměřuje nenávist těch, jejichž město je bombardováno, proti „Ukrajincům“, ale obecně proti kyjevské vládě a často zejména proti Zelenskému (nebo dříve Porošenkovi).

Kde se bere ten rozdíl? Proč se na Ukrajině (a mimochodem i v Der Spiegel, který to cituje bez komentáře) pěstuje nenávist k „Rusům“ a ke všemu ruskému, zatímco na Donbasu a v Rusku nejsou nenáviděni „Ukrajinci“, ale jejich “režimu”?

Rozdíl

Důvodem je, že ruská média vždy striktně oddělují obyvatelstvo od vlády, zatímco západní média vždy pěstují nenávist vůči lidem („Rusům“), kteří (údajně) páchají zvěrstva.

Ještě během druhé světové války se sovětská média rozdělila mezi nacisty a Němce. Ani tehdy se nešířila nenávist proti „Němcům“, ale proti německé nacistické vládě a proti pachatelům, tedy konkrétním válečným zločincům. Nikdy však proti Němcům jako celku.

Dnes je to stejné. V Rusku je kritizován kyjevský režim a západní vlády, ale nikdy lidé, kteří v nějaké zemi žijí. Jakékoli zločiny nejsou obviňovány celým lidem, ale konkrétními pachateli nebo jejich nadřízenými v příslušné vládě.

Proto v Rusku neexistuje žádná nenávist k „Ukrajincům“, kromě konkrétních nacistů ve vládě nebo například v pluku Azov. Žádný ruský starosta, jehož město bylo bombardováno ukrajinskou armádou, se od té doby neobrátil na „Ukrajince“ na sociálních sítích, aby jim řekl, jak moc je nenávidí. Po devíti letech neustálého ostřelování Doněcka a dalších měst na Donbasu to mělo spoustu důvodů, ale nikdy se tak nestalo.

28. července se ruské město Taganrog stalo obětí ukrajinského ostřelování. Do tamního města se zřítila ukrajinská raketa, která zasáhla kavárnu a zabila lidi. Na rozdíl od ukrajinské propagandy Rusové přiznávají, že raketa nemířila na kavárnu, ale byla zachycena ruskou protivzdušnou obranou a dopadla do centra města. Mimochodem, struktura poškození je srovnatelná s katedrálou v Oděse.

Poté se starosta Taganrogu necítil nucen oznámit svou nenávist k Ukrajincům na Telegramu. Nikoho v Rusku by to nenapadlo, protože ruská média, na rozdíl od těch západních, nehlásají nenávist.

Ukrajinská nenávist

Západní a ukrajinská média na druhou stranu přesně to dělají: hlásají nenávist. Výsledek vidíme každý den. Vezměme si například útok na Krymský most před pár dny. Ve svém autě zemřeli dva lidé, rodiče malé holčičky, dcera byla těžce zraněna.

V ukrajinském městě Lvov to vedlo k tomu, že řeznictví bylo motivováno zveřejnit obrázek rodiny. Obličeje mrtvých rodičů byly vyobrazeny jako mleté ​​maso a bylo napsáno, že řezník jejich sekanou doručil velmi rychle.

Tento snímek dokonce získal mnoho lajků, což velmi názorně demonstruje důsledky nenávisti, kterou ukrajinská média hlásají. V Rusku by takový obrázek zabitých ukrajinských civilistů byl nejen nemyslitelný, byl by to případ pro prokurátora.

Ale metoda západních médií, z nichž ukrajinská média jsou učni, má za cíl lidi dehumanizovat a dokonce oslavovat jejich vraždu. I když jsou to zcela nevinní civilisté.

Pro více příkladů nenávisti, kterou média na Ukrajině věrně hlásají „západní školu“ a její důsledky, klikněte sem.

Thomas Röper

 

 

 

 

Sdílet: