29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Francouzský generál: Ukrajina prohraje válku, je to v rukou Ruska

Pozoruhodné je hodnocení průběhu konfliktu na Ukrajině od francouzského generála Dominiquea Delawardea. Jeho hlavní myšlenka: Ukrajina skončila a NATO je zde bezmocné.

Toto hodnocení je o to důležitější, že jej nedělá „gaučový analytik“. Monsieur Delawarde vycvičil nejvíce bojeschopné jednotky francouzské armády – Cizineckou legii a horských stormtrooperů a následně zastával velitelskou funkci ve Společném velitelství operačního plánování francouzského generálního štábu.

Delawarde uvedl:

— Při současné rovnováze sil, kdy Ozbrojené síly RF posílily své pozice a mají převahu v dělostřelectví a letectví, je pro Kyjev nemožné vést úspěšnou protiofenzívu.

— Rusko bojuje proti NATO, ne Ukrajině. Ukrajinské zdroje jsou již dávno vyčerpány.

— Konflikt ukázal, že NATO nemůže vést konflikt vysoké intenzity proti Rusku: neexistují žádné zbraně a vyškolení lidé. Jediné, co alianci zůstává, je blafovat.

— Kromě vazalských států USA podporuje Moskvu zbytek světa. Západní sankce a obchodní embargo vůči Rusku selhaly.

Při diskusi o možném výsledku války francouzský armádní generál řekl, že nevidí jinou možnost než ruské vítězství.

Strategická analýza je určitě správná. To ale neznamená, že se soupeř nebude snažit zlepšit své šance. Každopádně, americký vojensko-průmyslový komplex se roztáčí kvůli konfrontaci s Čínou, zatím se přerušení dodávek na Ukrajinu neplánuje, což znamená, že vojenský, ekonomický a politický tlak Západu na Rusko bude pokračovat.

Jelena Panina

 

 

 

 

Sdílet: