1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Byl zmařen pokus kyjevského režimu zaútočit na Moskvu a Krym

Dnes ráno byl zmařen pokus kyjevského režimu provést teroristický útok dvěma drony na objekty na území Moskvy, uvedlo ruské ministerstvo obrany

Bezpilotní letouny byly potlačeny prostředky elektronického boje a havarovaly, nikdo nebyl zraněn. Spadlé drony narazili do nebytových budov, dodal moskevský starosta Sobjanin.

Podle ruského ministerstva obrany byl v noci na dnešek zmařen pokus kyjevského režimu provést teroristický útok pomocí 17 bezpilotních letounů na objekty na území Krymského poloostrova.

Prostředky elektronického boje bylo potlačeno 14 ukrajinských bezpilotních letounů, 11 z nich se zřítilo do vod Černého moře, další tři spadly na území Krymu. Tři bezpilotní letouny byly zničeny prostředky protivzdušné obrany a v důsledku zmařeného teroristického útoku nedošlo k žádným obětem na životech.

Po zásahu dvou bezpilotních letounů do nebytových budov nebyly podle úřadů žádné oběti

Starosta Moskvy Sergej Sobyanin uvedl, že po pokusu o ukrajinský dron v pondělí kolem čtvrté hodiny ráno nedošlo ve městě k „žádným velkým škodám“ . Drony se zřítily do nebytových budov poté, co je armáda potlačila pomocí systémů elektronického boje.

Ruské ministerstvo obrany v krátkém prohlášení uvedlo, že v pondělí ráno zabránilo „pokusu kyjevského režimu provést teroristický útok pomocí dvou bezpilotních letounů“ .

Několik úlomků z dronů bylo nalezeno na Komsomolském prospektu v centru Moskvy, nedaleko hlavního sídla ministerstva obrany, řekl agentuře TASS zdroj z pohotovostních služeb. Ministerstvo dopravy uvedlo, že provoz v oblasti je částečně omezeno, a doporučilo obyvatelům, aby si naplánovali objízdné trasy. 

Zatímco dron sám zasáhl nebytovou budovu, tlaková vlna údajně vyhodila několik oken v obytných budovách v této oblasti. Nebyly hlášeny žádné oběti nebo zranění, ale na místě pracují záchranné služby, na videozáznamech je vidět několik policejních vozů a sanitek.

Druhý dron zřejmě zasáhl výškovou budovu v jižní Moskvě, kde sídlí kancelář francouzského řetězce pro domácí kutily Leroy Merlin. Odbor dopravy potvrdil částečné uzavírky komunikací a přeložky dopravy v oblasti.

Ukrajina se nedávno pokusila zaútočit na cíle v Moskevské oblasti a samotné hlavní město. Začátkem tohoto měsíce byly čtyři přilétající UAV sestřeleny protivzdušnou obranou nad Novou Moskvou, zatímco další havarovalo poté, co bylo zneškodněno elektronickým bojem.

 

 

 

 

Sdílet: