29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Twitter oznamuje nová omezení

Neověření uživatelé budou mít denní limit na odesílání DM

Technologický gigant tvrdil, že opatření je zaváděno s cílem omezit spam a zároveň povzbuzuje uživatele, aby se zaregistrovali na TwitterBlue, aby získali neomezený přístup ke službě zasílání zpráv. 

„Brzy zavedeme některé změny v našem úsilí snížit spam v přímých zprávách. Neověřené účty budou mít denní limity na počet DM, které mohou odeslat. Přihlaste se k odběru ještě dnes a posílejte další zprávy,“ přečtěte si zprávu od podpory Twitteru. 

Mnoho uživatelů tento krok kritizovalo a tvrdilo, že omezení nedávají smysl a jsou jen dalším pokusem o větší zisk z Twitter Blue tím, že nutí uživatele platit za modré zaškrtnutí.

Začátkem tohoto měsíce Twitter „dočasně“ omezil neověřené účty na čtení 800 příspěvků za den a nové neověřené účty na 400 za den, zatímco ověřeným uživatelům bylo umožněno zobrazit až 8 000 příspěvků denně. Společnost uvedla, že to bylo provedeno s cílem omezit „extrémní úrovně škrábání dat“

Podpora Twitteru však tvrdí , že jejich opatření proti spamu byla zatím úspěšná. Možnost omezit příchozí poštu přímých zpráv pouze na ověřené uživatele, která byla zavedena minulý týden, údajně pomohla snížit spam o 70 %.

Twitter prochází zásadní přestavbou od doby, kdy jej v říjnu loňského roku převzal Elon Musk. Jedním z prvních kroků bylo zavedení poplatku 8 USD za modré zaškrtnutí, aby byla síť méně závislá na reklamách.

„Současný systém lordů a rolníků na Twitteru pro to, kdo má nebo nemá modré zaškrtnutí, je nesmysl. Moc lidem! Modrá za 8 dolarů měsíčně,“ tweetoval tehdy Musk.

 

 

 

 

Sdílet: