11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ředitelé firem OpenAI a Worldcoin říkají, že digitální ID zavedou, jestli se vám to líbí nebo ne

Generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman připouští, že globální elita brzy zavede povinné globální digitální ID (identifikační průkaz) pro všechny občany – ať se jim to bude líbit nebo ne.

Podle Altmana každý, kdo bude chtít ve velmi blízké budoucnosti používat internet, bude povinen používat „World ID“ nebo „něco podobného“.

Právě teď lidé v několika zemích jižní Evropy, zejména ve Španělsku a Portugalsku, zoufale chtějí poskytovat své biometrické údaje o duhovce jako důkaz totožnosti a získání práva na kryptomenovou peněženku.

Stránka Summit.news k tomuto tématu uvádí:

Proces registrace zahrnuje vystavení vašich očí tomu, co je známé jako skenery duhovky od projektu  Worldcoin’s Orb .

Pokud se dá zprávám věřit, akceptace technologie ve Španělsku, kde byl systém poprvé k dispozici před rokem, je lepší než jinde ve světě – celkem již 150 000 účastníků, z toho 20 000 nových v poslední dny.

Barcelona má být místem, kde bude nainstalováno několik takových skenerů.

Nezaostává ani Portugalsko se 120 000 účastníky a Německo se prý s projektem seznamuje už od jeho expanze před dvěma měsíci.

Celkově v současnosti projekt Worldcoin provozuje přibližně 2 miliony „biometrických údajů“. Proč se k němu lidé přihlašují?

„Něco jako World ID bude nakonec existovat, což znamená, že se budete muset ověřit, že jste člověk, všude na internetu – ať se vám to bude líbit nebo ne,“ tvrdí spoluzakladatel OpenAI a ředitel projektu Worldcoin Alex Blania .

„Zda se vám to líbí nebo ne“ jsou „sladká“ slova, která nikdo neposlouchá rád v souvislosti s něčím takovým, ale právě jimi se Blania rozhodl popsat budoucnost.

Ve světě budoucnosti má být digitální ID natolik rozšířeno, že se stane nezbytným a nebude možné uniknout ověřování „kvality lidské bytosti“ (a pravděpodobně i mnoha dalších věcí) online – pokud člověk vůbec bude chtít být online.

A zda se to někomu „líbí nebo ne“. Blania to spojuje s „pokrokem v oblasti AI“ (umělé inteligence) a předpovídá, že se tak stane už za pár let.

Závěr

Pamatujete si, když jste si mysleli, že CAPTCHA je špatná pro vaše soukromí a navíc něco otravného, ​​co zpomaluje vaši práci s internetem?

Nyní jsou způsoby ověřování CAPTCHA zjevně považovány za zastaralé, protože nové formy interakce s umělou inteligencí nám ukazují cestu do „úžasného nového světa“.

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv

 

 

 

 

Sdílet: