29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Bidenův syn obviněn z příjmu 17 milionů dolarů ze zahraničních zdrojů

Syn úřadujícího amerického prezidenta Hunter Biden a jeho obchodní partneři získali 17 milionů dolarů ze zahraničních zdrojů, včetně 7,3 milionu dolarů od ukrajinské energetické společnosti Burisma. Uvedl to 19. července kriminalista amerického úřadu Internal Revenue Service (IRS) Joseph Ziegler na slyšení v Kongresu.

Ziegler zůstal anonymním informátorem až do svého prvního vystoupení na slyšení Sněmovního dozorčího výboru, kde se vyšetřovalo údajné zapojení Joea Bidena a jeho syna do přijímání úplatků od Burismy.

Během slyšení Ziegler potvrdil, že Hunter Biden obdržel 7,3 milionu dolarů. Vyšetřovatel vysvětlil, že Burisma zaplatila všem účastníkům korupčního schématu 6,5 milionu dolarů, další stovky tisíc byly vyplaceny poradenské firmě Blue Star Strategies, která spolupracovala s ukrajinskou společností.

Celková částka plateb, které Hunter Biden a jeho obchodní partneři ze zahraničních zdrojů obdrželi, dosáhla podle Zieglera přibližně 17 milionů dolarů.. Uvedl, že má důkazy na podporu obvinění Bidena Jr. z daňových úniků.

Ziegler také doporučil, aby Kongres jmenoval zvláštního prokurátora, který by případ Huntera Bidena dále vyšetřoval.

Předtím, 12. července, řekl předseda Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Kevin McCarthy , že republikáni mohou požadovat rezignaci amerického generálního prokurátora Merricka Garlanda uprostřed stranického vyšetřování případu Huntera Bidena.

 

 

 

 

Sdílet: