5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Po očkování proti Covid-19 vzrostl výskyt poškození sítnice oka 200násobně

Začátkem předminulého měsíce (květen 2023) byla v časopise „npj Vaccines“, který je součástí portfolia vydavatelství Nature.com, publikovaná rozsáhlá studie zabývající se „posouzením rizika vaskulární okluze“ sítnice po o-1 .

Její zjištění byla vskutku šokující.

Podle studie:

„Okluze sítnicové žíly (RVO) je po diabetické retinopatii druhou nejčastější příčinou ztráty zraku související s vaskulárními onemocněními sítnice. RVO souvisí s tromboembolismem způsobeným kompresí cév, vazospasmem nebo degenerací cévních stěn.“

Studie zahrnovala 7 318 437 lidí ze sítě TriNetX rozdělených na očkovaných a neočkovaných jedinců. Dospěla k závěru, že jedinci očkování proti Covid-19 měli vyšší riziko všech forem vaskulární okluze sítnice do 2 let po očkování, s celkovým poměrem rizika 2,19 (95% interval spolehlivosti 2,00–2,39).

Toto je jedna z prvních publikovaných rozsáhlých studií, které zkoumaly vedlejší účinky očkování proti Covid-19 přetrvávající více než 2 roky po očkování.

Kumulativní incidence vaskulární okluze sítnice byla výrazně vyšší u očkované kohorty ve srovnání s neočkovanou kohortou 2 roky a 12 týdnů po očkování. Riziko okluze cév sítnice se významně zvýšilo během prvních 2 týdnů po očkování a přetrvávalo 12 týdnů.

Kromě toho, jedinci s první a druhou dávkou mRNA vakcíny od Pfizeru měli významně zvýšené riziko vaskulární okluze sítnice 2 roky po očkování, zatímco mezi značkou vakcíny a počtem dávek nebyl zjištěn žádný rozdíl.

Tato velká multicentrická studie posiluje zjištění předchozích případů. Okluze cév sítnice nemusí být náhodným nálezem, pokud se vyskytne po očkování proti Covid-19. ( zdroj )

Studie zahrnovala lidi, kteří obdrželi mRNA vakcíny Pfizer/BioNTech, mRNA vakcíny Moderna, adjuvované rekombinantní proteinové vakcíny Novavax a adenovirové vektorové vakcíny AstraZeneca a Johnson&Johnson.

21letý muž v Austrálii je nyní slepý po očkování proti Covid-19

Čtenář stránky Health Impact News z Austrálie upozornil na nedávný příběh o 21letém muži, který natrvalo oslepl po očkování proti covidu.

Australská vláda nyní odmítá vyplatit odškodné za jeho poškození zdraví, a to i přes svědectví dvou renomovaných očních chirurgů, kteří potvrdili, že jeho stav způsobila vakcína Moderna.

„Můj život se zastavil,“ uvádí oslepený mladý stavbař poté, co mu byla odmítnuta kompenzace za škodu způsobenou vakcínou Moderna.

Codymu Hose-Rossovi, ve věku 21 let, zmařili jeho stavbařské vzdělání a začínající kariéru, když krátce po očkování dvěma dávkami vakcíny Moderna v říjnu a listopadu 2021 zcela ztratil zrak v pravém oku a částečně iv levém.

„Asi o čtyři dny později jsem se ráno vzbudil. Když se vaše oči otevřou, chvíli se musí přizpůsobit světlu a prostředí. Tehdy jsem zjistil, že mám problém s viděním, musel jsem počkat dost dlouho, než jsem aspoň trochu začal vidět,“ řekl.

„Říkal jsem si, že co se to do pekla děje?“

Muž z Port Stephens nejprve usoudil, že zřejmě má v očích infekci nebo něco podobného.

„Tehdy jsem to ještě nepovažoval za vážnou věc. Později jsem byl v práci a můj šéf mi řekl: Vezmi ten blbý nástroj do ruky, vždyť je tam! Ale já jsem ho vážně neviděl. Potom mi šéf řekl: Jsi slepý?

Tehdy to mnou jaksi poprvé otřáslo. Musel jsem ukončit své učňovské studium – měl jsem už jen poslední ročník a byl bych plně kvalifikovaný. Navíc jsem měl smlouvu, že pojedu hrát fotbal do Sydney. Byl jsem pro to odhodlaný, ale potom buch, ztratil jsem zrak.“

Dva renomovaní oční chirurgové, profesor Peter McCluskey z Royal Prince Alfred Hospital v Sydney a Dr. Peter Davies z Hunter Eye Surgeons v Newcastlu se shodli, že stav Codyho způsobila vakcína Moderna.

(Celý jeho příběh si můžete přečíst na stránce news.com.au. )

Data z USA ukazují 200násobný nárůst onemocnění očí po očkování

Databáze systému hlášení nežádoucích účinků očkování (VAERS) vlády USA ukazuje, že po experimentálních „vakcínách“ proti Covid-19 došlo k ohromujícímu 200násobnému nárůstu poruch sítnice očí v porovnání se všemi vakcínami schválenými FDA za posledních 32 let.

V databázi se uvádějí následující příznaky po očkování:

 • embolie sítnicové arterie
 • okluze sítnicové arterie
 • trombóza retinální arterie
 • degenerace sítnice
 • odštěpení rohovky
 • porucha sítnice
 • retinální krvácení
 • poranění sítnice
 • ischemie sítnice
 • roztržení sítnice
 • cévní poruchy sítnice
 • okluze cév sítnice
 • trombóza cév sítnice
 • vaskulitida sítnice
 • okluze sítnicové žíly
 • trombóza sítnicových žil

Toto určitě není vyčerpávající seznam všech očních poruch obsažených v systému VAERS, ale jen vzorek.

Od spuštění experimentálního očkování proti covidu v prosinci 2020 se vyskytlo 2 458 případů těchto poruch sítnice ( zdroj ) a naprostá většina byla zaznamenána v roce 2021 ( zdroj ).

Rozdělení podle věku si můžete prohlédnout zde . Zatímco nejvyšší výskyt poruch zraku byl ve věkové skupině 65-79 let – 14%, bylo překvapující, že druhé nejvyšší procento bylo ve věkové skupině 50-59 let – 13%.

Na rozdíl od toho, při použití stejných symptomů poruch sítnice oka vrátilo vyhledávání pouze 327 případů způsobených všemi ostatními necovidovýci vakcínami za posledních více než 32 let dohromady. ( zdroj )

To je v průměru něco přes 10 případů ročně v porovnání s 2 020 případy zaznamenanými v roce 2021 po „vakcínách“ proti Covid-19, což je neuvěřitelný 200násobný nárůst.

Autor: Brian Shilhavy, Zdroj: healthimpactnews.com

 

 

 

 

Sdílet: