5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Rusko: Biblická 3. světová válka se blíží – konečná bitva dobra proti zlu

Rusko vydalo naléhavé varování lidstvu: Rychle se blíží Třetí světová válka, která bude mít apokalyptický charakter a vyústí v poslední boj mezi dobrem a zlem.

Podle Dmitrije Medveděva, místopředsedy Rady bezpečnosti Ruské federace, třetí světovou válku rozpoutají západní státy, které vyprovokují „válku za ukončení všech válek“ prostřednictvím konfliktu na Ukrajině.

Varování přichází v době, kdy země G7 tento týden na summitu NATO v litevském Vilniusu oznámily dodávky dalších pokročilých zbraní Ukrajině.

Dosavadní zdrženlivost Ruska ohledně dodávek západních zbraní na Ukrajinu si není třeba zaměňovat za slabost. Před únorem 2022 také nikdo nevěřil v ruskou invazi na Ukrajinu, protože do té doby Rusko na překračování červených čar Západem a Ukrajinou dlouho nijak nereagovalo. Až přišel 24. únor 2022 a Rusko nakonec zareagovalo.

„Úplně šílenému Západu se nepodařilo vymyslet nic jiného. Ve skutečnosti je to slepá ulička,“ řekl bývalý ruský prezident Medveděv.

„Blíží se Třetí světová válka. Co to všechno pro nás znamená? My v tom máme jasno. Speciální vojenská operace bude pokračovat se stejnými cíli.“

Britský deník Dailymail.co.uk k tématu uvádí:

Bílý dům a vláda Velké Británie se vyjádřily následovně:  „Společná deklarace, od které se očekává, že ji podepíší všichni členové G7, stanoví, jak budou spojenci podporovat Ukrajinu v následujících letech, aby ukončila válku a odstrašila od jakéhokoli budoucího útoku.“

Britský premiér Rishi Sunak dodal:

„Jelikož Ukrajina dělá strategický pokrok ve své protiofenzivě a degradace ruských sil začíná infikovat Putinovu přední linii (poznámka redakce: nic takového jsme nepostřehli, britský premiér má asi bujaré sny) , zintenzivňujeme naše formální opatření na dlouhodobou ochranu Ukrajiny.“

Zelenský však na úterním summitu NATO zcela zboural předstíranou jednotu poté, co kritizoval spojence za to, že nedokázali stanovit pevný časový plán, kdy se jeho země může připojit k alianci.

Své stížnosti zveřejnil na Twitteru, když řekl, že Ukrajina bude na summitu „zastoupena“ – na základě náznaků, že se zde setká s americkým prezidentem Joe Bidenem, přičemž řekl, že účast bude o „respektu“.

„Ale i Ukrajina si zaslouží respekt. Nyní, na cestě do Vilniusu, jsme zachytili signály, že o určitém znění se jedná bez Ukrajiny. Rád bych zdůraznil, že tato formulace je o pozvání stát se členem NATO, ne o členství Ukrajiny,“ řekl.

„Je to bezprecedentní a absurdní, když není stanoven žádný časový rámec ani pro pozvání, ani pro členství Ukrajiny. Současně se přidává vágní formulace o „podmínkách“ i pro pozvání Ukrajiny,“ pokračoval Zelenský.

„To znamená, že se ponechává příležitost vyjednat členství Ukrajiny v NATO při jednáních s Ruskem . A pro Rusko to znamená motivaci pokračovat v teroru,“ dodal Zelenský.

Medveděv varoval před jadernou válkou

Minulý týden Medveděv tvrdil, že Západ musí přestat odporovat ruské operaci na Ukrajině – jinak bude čelit jaderné válce, epidemiím a hladomoru, které mohou vyhladit miliony lidí.

Dále řekl, že Putin nepřijme žádné řešení kromě totální porážky (bezpodmínečné kapitulace) nebo „zničení“ Ukrajiny.

„Nemusíte být vizionářem, abyste pochopili, že fáze konfrontace bude velmi dlouhá,“ řekl Medveděv, který je nyní zástupcem šéfa Rady bezpečnosti Ruské federace.

„Konfrontace může trvat desetiletí. Jedním ze způsobů, jak to vyřešit, je Třetí světová válka . Je to však zjevně špatné, protože vítězové vůbec nemají zaručen další blahobyt, jak tomu bylo po předchozích světových válkách. S největší pravděpodobností prostě nebudou žádní vítězové.“

Vyzval také, aby Rusko přerušilo diplomatické vztahy s Velkou Británií a dalšími zeměmi, které stojí na straně Kyjeva.

„Bylo by lepší dočasně přerušit diplomatické vztahy s Finskem a podobnými zeměmi (jako je Polsko, pobaltské státy a samozřejmě Velká Británie), nebo alespoň na chvíli snížit úroveň těchto vztahů.“

Závěr

Medveděv se zřejmě snaží dostat do pozice, aby se mohl vrátit do Kremlu, pokud Putin nebude znovu kandidovat nebo bude příliš nemocný na to, aby zůstal u moci.

Medveděv byl prezidentem Ruska v letech 2008 až 2012 a také je nejdéle sloužícím postkomunistickým premiérem v zemi.

Autor: Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice 

 

 

 

 

Sdílet: