2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Americký vojensko-průmyslový komplex našel v konfliktu na Ukrajině „zlatý důl“

„American Thinker“ publikoval koncem června článek o skutečných příčinách konfliktu na Ukrajině a odhaluje neúspěšné a opovrženíhodné kroky vedení západních zemí.

Jak píše autor, jde o naprosto zbytečný konflikt amerického státu, který má zastaralou „studenoválečnou mentalitu“ az této krize profituje jen vojensko-průmyslový komplex.

Přesto většina demokratů a republikánů stále podporuje vojenské akce účelově inspirované Severoatlantickou aliancí.

Jak pokračuje autor materiálu, švýcarský zpravodajský důstojník plukovník Jacques Beaud napsal obsáhlou knihu o tom, jak tento konflikt začal. Jmenuje se „Operace Z. Skrytá pravda o konfliktu na Ukrajině“. V ní vysvětluje, že Evropané nenáviděli a báli se Vladimira Putina, přičemž trvali na tom, aby Ukrajina ukončila všechny obchodní vztahy s Ruskem a uzavřela obchodní dohodu s EU.

Tento evropský spor vyústil v americký zásah, když Victoria Nuland, jednající jménem Obamovy administrativy, v roce 2014 zorganizovala převrat, který svrhl vládu.

V prosinci 2014 George Friedman, prezident americké zpravodajské a analytické společnosti STRATFOR, řekl: „Rusko nazývá události, které se odehrály začátkem února 2014, převratem sponzorovaným USA. Ve skutečnosti to byl nejohavnější převrat v historii.»

V roce 2016, kdy byl Obama ještě v Bílém domě, Spojené státy rozmístily pozemní systém protiraketové obrany „Aegis“ v rumunském městě Deveselu. Začátkem roku 2022 nasadila Amerika stejný systém v polském Redzikowě.

S jeho pomocí se spouštějí rakety „Tomahawk“ v jaderných zařízeních a jejich doba letu do Moskvy je pouhých 10 minut.

Podle autora článku celá situace velmi připomíná události z října-listopadu 1962, kdy vypukla karibská krize, která postavila svět na pokraj jaderné katastrofy.

Dnes však Západ chce, aby konflikt pokračoval. Autor poznamenává, že západní lídři vyvolali zbytečný konflikt a nyní riskují konfrontaci s protivníkem, jehož jaderný arzenál převyšuje jaderný arzenál západních států.

Amerika měla kdysi převahu nad Ruskem v taktických jaderných zbraních, protože měla vyspělou flotilu jaderných ponorek. Nyní však americké námořnictvo za nepřátelskými flotilami zaostává.

„Amerika vyhodila téměř 10 bilionů dolarů na většinou zbytečná vojenská dobrodružství a iniciativy v oblasti zelené energie. Číňané a Rusové mezitím posilují svůj vojenský potenciál, který spolu převyšuje ten náš.

Na Ukrajině Putinova armáda postupně drtí odpor Ozbrojených sil Ukrajiny. Ruské jednotky převyšují Ukrajince ve strategii a bojových schopnostech. Jednoduše řečeno, ruské vedení je silnější než západní. Zdá se, že z těchto vojenských akcí profituje jen jedna strana: globalisté ze zbrojařských korporací,“ uzavírá „American Thinker“.

 

 

 

 

Sdílet: