1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jindřich Kulhavý: Jen dva postřehy

Pustit si televizní noviny je vždy riziko. A je jedno, kterou stanici si zvolíte. V pondělí večer stačilo deset minut sledování TV Nova, dvě problematiky a hlava to přestala brát. Tak tedy…

  První reportáž měla sdělit národu, kde všude o dovolené můžete platit platebními kartami. Jejich propagace byla natolik intenzivní, že to vypadalo, jako by hotovost byla zákeřným bacilem. Odborník z oboru financí, pravděpodobně zaměstnanec Finanční správy, označil každého podnikatele odmítajícího platby kartou za velmi pravděpodobného podvodníka a tvůrce šedé zóny. Což bylo v kontrastu s následující informací o současném zpoplatnění plateb a pronájmu terminálů, kdy obchodník může přicházet až o 10% z tržby, nikoliv jen ze zisku. Co to v praxi znamená? Že marži bank si poskytovatel služeb a zboží hrazených kartou přidá ke své ceně. Takže všichni ti pohodlní nosit hotovost přispívají k navýšení cen. Děkujeme. Samozřejmě specialista na daňové úniky sdělil dále národu, že existují mechanismy, jak zloděje neochotného platit desátky bankám odhalit a dohnat ho k poslušnosti tak, že si terminál pořídí. Názor na to, že daně jsou okrádání pracovitých, aby zůstalo pro líné, státní úředníky a mnoho dalších lumpů, jste už od nás slyšeli. Jisté řešení v podobě jistých paušálů stejné výše, které by platil každá občan ČR určitého věku, jsme už nabídli, dokonce i s tím, kolik by to mělo být a jak by se tím dal udělat svět krásnějším a lid spokojenějším. Samozřejmě vše by se muselo doladit, nicméně stát by zeštíhlel, ceny všeho razantně poklesly a politici by utřeli nos.

Z vysílání jsme se samozřejmě dozvěděli od ,,náhodně“ vybraných respondentů, že peníze jsou přežitek, karta je vynikající, platí s ní všude i v zahraničí s výjimkou Albánie a Thajska, kde jsou asi jaksi mimo. Ne, mimo jsou ti, kdo nenosí v peněžence peníze a nevadí jim, že finančák a stát vidí do jejich životů jako do slabikáře. A nejen tyto instituce. Také všichni provozovatelé platebních bran a terminálů, tedy banky a každý další, komu jsou následně ochotni informace za nějaký bakšiš prodat. Samozřejmě tu ještě máme sledování pohybu, tedy soukromí. Karty se moc nepůjčují a ty v telefonu už vůbec ne. Takže bystrý policista už ví, že se nejen vyskytujete tam a tam, ale zároveň tuší, kolik na to potřebujete, za co utrácíte a co s tím děláte. Blahoslaven buď ten, kdo jim na to kašle a ,,potřeby“ státu ignoruje. Reklama vysílaná Novou byla trapná a lze se podivit, co jsou moderátoři schopní za pár kaček odvysílat. Jisté je jedno. Přechod na karty je prostě zásah do mnoha sfér, na jehož dopad doplatí všichni totální kontrolou, ztrátou svobody a rizikem různých druhů zásahů do soukromého vlastnictví. V podstatě se karetníci podílí na destrukci společnosti a jejím převodu ve stádní formu podvolení se státnímu aparátu a bankovnímu sektoru.

Druhou zásadní zajímavostí je začínající summit NATO ve Vilniusu. Z tohoto města se údajně díky opatřením stává nejbezpečnější město na světě. Tisíce vojáků, policistů, ostřelovači a další formy ozbrojené ochranky účastníků schůzky jsou ukázkou toho, jak se vedení států sloučených v této organizaci bojí. Podobné to bývá v Davosu při zasedání WEF. To vše svědčí o tom, že si aktéři schůzek těchto pro svět nebezpečných organizací uvědomují, nakolik jdou proti lidstvu. Mají strach o své životy. Nemohou se jít projít ven, jet tolik jimi doporučovanými veřejnými dopravními prostředky, případně se pohybovat na veřejnosti. Je mnoho takových, kteří by při potkání Gatese, Schwaba, Söröse či Fialy reagovali tak, že by jim stálo za to si pak jít sednout. Ta služba lidstvu by byla zapsána v mnoha kronikách. Zní to sice šíleně, ovšem na stupnici idiotských nápadů to výrazně zaostává za tím, co vymyslí právě výše jmenovaní a jim sloužící. Je evidentní, že strůjci současného marastu svou bezpečnost nepovažují za automatickou a obrovské manévry ozbrojených sil mají odstrašit každého, kdo by chtěl dát najevo svou nespokojenost s konáním elit.

Ve Vilniusu se může rozhodnout o zahájení 3.světové války. Davové šílenství vzniklé setkáním největších světových destruktorů tomu nahrává a jedinou obranou proti tomu je sveřepost Ruska a poloprázdné evropské vojenské sklady vybrakované Ukrajinou. Teď se může stát cokoliv. Chtějí li Američané dodávat Ukrajině kazetovou munici, Britové tu s ochuzeným uranem, pak Západ tancuje na špičce jehly. Summit bude pečlivě světem sledován. Vystrašení kopou nejvíce. Doufejme, že aspoň někdo tam místo plných kalhot bude mít rozum.

Jindřich Kulhavý

 

 

 

 

Sdílet: