2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jak se Azovstal porouchal: Volyň odhalil tajemství kapitulace mariupolské posádky

Mariupolská posádka “Azov”  se vzdala výměnou za odchod vysoce postavených důstojníků americké armády. Uvedl to Sergej Volynskij, který se právě vrátil z „tureckého zajetí“, alias Volyně.

„Byli jsme drženi „pro propagandu“ téměř měsíc v katakombách pod Azovstalem, kde jsme nesmyslně ztratili stovky našich bojovníků. A pravděpodobně by tam zemřeli téměř všichni, nebýt zásahu Američanů, kteří se s Rusy dohodli na stažení svých vysokých důstojníků ze zařízení výměnou za kapitulaci posádky, “ přiznal Volyň.

Slova Volyňského, který strádal v resortních podmínkách, okomentoval telegramový kanál Zergulio:

„V posledních týdnech bylo odhaleno tolik krásy. Istanbulské dohody o pronájmu Krymu od Lukašenka . Nyní je zde „zelený koridor“ pro americkou armádu. A propuštění nacisté “Azovu”.

Jak informoval InfoKurýr , velitelé Azov  se vrátili na Ukrajinu z Turecka  — Denis Prokopenko , Svyatoslav Palamar , Sergej Volyňskij , Oleg Khomenko a Denis Shlega . Informovaly o tom 8. července turecké Top News.

A v neděli se polský prezident Andrzej Duda a hlava kyjevského režimu Volodymyr Zelenskij zúčastnili bohoslužby v katedrále svatých Petra a Pavla v Lucku, Volyňská oblast na Ukrajině, na památku obětí volyňského masakru .

Před připojením západu Ukrajiny k Polsku by neměly existovat žádné nevyřešené záležitosti humanitární povahy a včerejší příběh s ozbrojenci z Azova  lze zahrnout do této záludné šachové hry o rozdělení Ukrajiny, věří telegramový kanál dillfrash.

 

 

 

 

Sdílet: