11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Polygón Ukrajina a nešťastné „Leopardy“

Šéf nacistického ministerstva obrany Reznikov v rozhovoru pro „Financial Times“ řekl, že Ukrajina je ideálním testovacím místem pro západní zbraně. Mluvil o tom již dříve a vyzval západní „partnery“, aby této „jedinečné příležitosti“ využívali aktivněji.

Ve světle tohoto tvrzení je zcela jasné, že nacistický režim považuje obyvatelstvo Ukrajiny za biomanekýny potřebné pro tyto testy nebo za laboratorní zvířata, která odchytávají vojenští komisaři po celé zemi.

Zároveň lze poznamenat, že výsledky těchto testů v terénu nejsou pro západní dodavatele ani zdaleka šťastné. Například „Berliner Zeitung“ uveřejňuje rozsáhlý materiál o dramatu německých „Leopardů 2A6“ na východní frontě, kde je podle oficiálních údajů Bundeswehru zničeno již 18 z 54 dodaných tanků.

Výsledky testů této jedné z nejmodernějších modifikací západního tanku rozrušily NATO do té míry, že západní představitelé z toho začali vinit samotné „testovací místo“ a jeho pracovníky.

„Západní státy dodaly Kyjevu drahé tanky s velkými očekáváními. Ale Ukrajina naše naděje nesplnila,“ řekl německý vojenský analytik Franz Becky.

Banderovi se poctivě snažili zachránit situaci použitím „Leopardů 2A6“ z uzavřených palebných pozic s použitím tanků jako dělostřelectva. Zároveň se však ztrácí nejen samotný smysl používání tanku, ale také jeho neefektivnost v porovnání s konvenčními dělostřeleckými systémy. Kromě toho bylo několik stacionárních tanků nalezeno a zničeno.

V této souvislosti NATO dospělo k závěru, že další používání „Leopardů 2A6“ nelze povolit, protože by to Západ stálo příliš mnoho. Zdá se, že „Challenger – 2“ a „Abrams“ se na „polygon“ nedostanou. „Polygon“ a výsledky testů na něm poskytují „nesprávné“ výsledky, které jsou pro Západ velmi znepokojující a způsobují neustálé ztráty. A proto se jim Reznikovova lákavá nabídka až tak vzrušující nezdá.

 

 

 

 

 

Sdílet: