5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ozbrojené síly Ukrajiny provedly masivní útok na oblast Belgorod

Ozbrojené síly Ukrajiny provedly masivní útok na vesnice Belgorod a automobilové kontrolní stanoviště – několik čtvrtí bylo od včerejšího večera do rána bombardováno výbušninami z dronů, ostřelováno minami a ručními zbraněmi. Informoval o tom dnes 3. července, telegramový kanál Shot.

Ostřelování podle něj začalo předchozí noc. První šel na kontrolní stanoviště “Nekhoteevka” (400 m od hranice) a “Shebekino” (200 m od hranice). Na první přiletělo pět min ráže 120 mm. Druhý vypálil dvě miny stejné ráže. V obou případech nedošlo k obětem na životech ani ke škodám.

Ve druhé hodině noci začaly být napadány vesnice v různých oblastech. Dron vletěl do Lozovaya Rudka (okres Borisovský, 550 m od hranic) a shodil tři VOG-17. K obětem na životech ani ke škodám nedošlo.

O půl hodiny později bylo vypáleno 20 stejných granátů na Ščetinovku (okres Bělgorodskij, 1 km od hranic) a 250 výstřelů také z neidentifikovaných ručních zbraní. Naštěstí také nedošlo k žádným obětem na životech ani škodám.

Již ve čtyři hodiny ráno shodil UAV výbušniny na obec Tsapovka (okres Borisovský, 700 m od hranice). Neexistuje žádná destrukce.

V Dronovce (okres Gayvoronsky, 1,3 km od hranic) předchozí noc explodoval kamikadze dron. Poškozená mobilní věž.

Jak bylo oznámeno, 29. června belgorodský guvernér Vjačeslav Gladkov oznámil, že od pondělí 3. července začnou úřady regionu nabízet lidem, kteří nezničili své domovy, aby se vrátili do svých domovů. Podle něj se do města Shebekino již vrátilo více než 10 % obyvatel.

 

 

 

 

Sdílet: