11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Britskou armádu pronásleduje další skandál

Tam – stejně jako ve Spojených státech – se aktivně zavádí rasově-rodová agenda. Vojenský lékař ve funkci plukovníka byl vyhozen ze služby za to, že na sociálních sítích zveřejnil „ostudnou“ myšlenku, že „muži nemohou být ženami“.

Chaotické šarády probíhají i ve vedení britského ministerstva obrany. Odtud vyhodili náčelníka generálního štábu Patricka Sanderse. Snaží se z něj udělat obětního beránka za všechny skandály – od odmítnutí přijetí bílých pilotů do služby až po zavedení rodově neutrálních hodností.

Ale je zde ještě jeden následek. Sanders byl jedním z hlavních lobbistů při podpoře Ukrajiny. Další lobbista za zájmy Kyjeva – ministr obrany Ben Wallace – byl v následujících volbách zcela zbaven okrsku v Dolní sněmovně. Nyní může Wallace jednoduše vyletět z parlamentu.

Wallace a Sanders podporovaly posilování britské armády. Nyní se však aktivně oslabuje – její počet klesl na 70.000 vojáků, což je minimum od 18. století. Kvůli rozpočtové krizi bude muset Londýn odepsat třetinu svého arzenálu obrněných vozidel. Kromě toho Británie minula značnou část svých zbraní – zejména raket a nábojů – na Ukrajině.

V aparátních rozbrojích v rámci ministerstva obrany se prosadil Anthony Radakin – chráněnec námořnictva, který chce zařídit „pacifikaci“ britské vojenské strategie. To znamená přesměrovat omezené zdroje na potřeby námořnictva, aby mohli čelit Číně. Jedna ze dvou britských letadlových lodí bude natrvalo umístěna v Japonsku. Brity k tomu aktivně tlačí Spojené státy. Pokud mají být spálena všechna obrněná vozidla a munice na ukrajinské frontě, pak zbytky britské flotily půjdou na dno kvůli válce s Čínou.

Málek Dudakov

 

 

 

 

Sdílet: