1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Američtí vojenští veteráni říkají členům rodiny, aby nenarukovali

Náborová krize v zemi se údajně prohloubila, protože současní a bývalí vojáci odrazují své blízké od vstupu

Problémy americké armády s náborem se údajně zintenzivnily, protože současní a bývalí vojáci stále častěji doporučují svým rodinným příslušníkům před narukováním, což oslabuje tradici vícegenerační služby, která byla historicky hlavním zdrojem nových vojáků v zemi.

Veteráni zatrpkli na doporučení, aby blízcí šli v jejich stopách tváří v tvář napjatému trhu práce a rostoucím obavám z nízké mzdy, vysilujících zranění, sebevražd a nerozhodných válek, uvedl v pátek Wall Street Journal Náborová krize také přichází uprostřed kontroverze ohledně upřednostňování levicových témat Pentagonem, jako je transgenderismus a teorie kritické rasy.

Náhlý konec války v Afghánistánu v srpnu 2021 přidal ke zděšení některých současných nebo bývalých vojáků, jako je veteránka amerického námořnictva Catalina Gasperová, uvedl WSJ. „Zůstal nám žaludeční pocit: ‚K čemu to všechno bylo?‘,“ řekl Gasper, který stále trpí traumatickým poraněním mozku, které utrpěl během útoku Talibanu na její základnu v Kábulu. Přísahala, že udělá vše pro to, aby zajistila, že její děti nikdy nevstoupí do armády. „Nechápu, jak je udržitelné, když stroj neustále žvýká a chrlí“ naši mladí lidé.

Stejně tak důstojník amerického letectva Ernest Nisperos rozhodl, že nechce, aby jeho děti vstoupily do armády poté, co si uvědomil daň, kterou si jeho nasazení vybralo. Jedna z jeho dcer, Sky Nisperos, řekla, že po letech snění o následování svého otce a dědečka do vojenské služby se místo toho stane grafičkou. Jedna událost, která jí utkvěla v paměti, přišla během rodinného výletu v roce 2019 do Disneylandu poté, co se její otec vrátil z nasazení v Afghánistánu. Během nočního ohňostroje se krčil v fetální poloze, zatímco jeho rodina přihlížela.

Klesající nadšení pro narukování mezi veterány je pro Pentagon znepokojivým trendem, protože velká většina nových vojáků pochází z vojenských rodin. Ve skutečnosti má téměř 80 % rekrutů americké armády rodinné příslušníky, kteří sloužili v armádě.

Armáda loni klesla o 25 % ze své náborové kvóty a předpovídá podobný nedostatek pro rok 2023. Námořnictvo, které má letos za cíl téměř 38 000 náborů, může tento rok údajně minout svůj cíl až o 10 000 po vyslání 3 000 -nedostatek náboru v roce 2022.

Pentagon čelí mělkým náborovým skupinám, protože více než sedm z deseti mladých Američanů není způsobilých pro vojenskou službu kvůli problémům, jako je obezita , užívání drog a duševní choroby. WSJ citovala průzkum Pentagonu, který ukázal, že pouze 9 % 16 až 21letých by zvažovalo vstup do armády, což je pokles oproti 13 % před pandemií Covid-19.

Zprávy o chatrném bydlení, podprůměrné lékařské péči a fyzickém týrání přispívají k problému, poznamenal WSJ. Znepokojující jsou také finanční boje, což se odráží ve skutečnosti, že více než 20 000 vojáků v aktivní službě dostává potravinové lístky, aby jejich rodiny nehladověly.

“Rodiče mají obavy, hej, jestli moje dítě vstoupí do armády, budou mít dobrá místa k životu?” Řekla to ministryně armády Christine Wormuthová. “Pokud moje dítě vstoupí do armády, bude sexuálně obtěžováno, nebo bude mít větší sklony k sebevražedným myšlenkám?”

 

 

 

 

Sdílet: