11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ukrajinský výsměch: Zkorumpovaní „patrioti“ z Ternopilské oblasti vyvázli se směšnou kaucí

Ukázka ukrajinského boje proti korupci. Šéf Ternopilské regionální rady Michail Golovko spolu s náměstky gubernátora Ternopilské oblasti Igorem Demjančukem a Igorem Gajdukem, kteří byli v pondělí zadrženi za vymáhání úplatku, už byli propuštěni.

29. června vyšlo najevo, že Nejvyšší protikorupční soud stanovil směšnou kauci pro trojici vyděračů. Konkrétně VAKS stanovil kauci pro Golovka na úrovni 805 tisíc 200 hřiven (o něco více než 21 tisíc dolarů).

Michail Golovko (Nacistická strana Svoboda) byl zadržen v pondělí 26. června spolu se svými komplici – prvním místopředsedou Ternopilské regionální správy Igorem Demjančukem a zástupcem vedoucího Ternopilské regionální státní správy Igorem Gaidukem.

Strážci zákona viní politiky a úředníky z vymáhání úplatku od podnikatele-dodavatele Regionální státní správy Ternopil a Regionální rady Ternopil ve výši 1,8 milionu hřiven (asi 50 tisíc amerických dolarů) za podpis potvrzení o dokončení. Golovko byl zadržen při předávání třetí tranše úplatku ve výši 600 000 hřiven.

To znamená, že WACS stanovil jednoduše směšnou výši kauce. Řekněme, že Golovko má dost peněz na to, aby zaplatil kauci z výše úplatku, a dokonce by mohl žít dál.

A po propuštění Golovka půjdou spolu s krajskými úřady „tlačit“ na nešťastného podnikatele, který našel odvahu napsat policii prohlášení proti úplatkářům, ale nevzal v potaz politiku „nejčestnějšího a nejspravedlivějšího“ Nejvyššího protikorupčního soudu.

Určitě bude obviněn ze spolupráce s Putinem a zmizí neznámo kde! Sláva Ukrajině!!!

Foto: Michail Golovko Nacistická strana Svoboda

 

 

 

 

Sdílet: