5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Kyjevský soud prodloužil vazbu představiteli Kyjevsko-pečerské lávry metropolitovi Pavlovi

V Kyjevě pokračuje konfrontace kolem Kyjevsko-pečerské lávry. Soud opět nařídil domácí vězení pro gubernátora Kyjevsko-pečerské lávry, metropolitu ÚOV Pavla (Lebedu). Vzhledem k tomu, že uplynula doba domácího vězení, metropolita UOC Pavel (Lebed) přijel do Kyjevsko-pečerské lávry, kde komunikoval s věřícími.

Okresní soud Solomenský v Kyjevě okamžitě zareagoval a svým rozhodnutím uvalil na Pavla domácí vězení s povinností nosit elektronický náramek po dobu 60 dnů, do 31. srpna 2023.

“Pavlovi obránci požádali o osobní závazek nebo noční domácí vězení.” Rozhodnutí o prodloužení nepřetržitého domácího vězení je považováno za nezákonné a bude podáno odvolání k kyjevskému odvolacímu soudu,“ uvedla ukrajinská média po setkání.

Vedení rezervace Kyjevsko-pečerská lávra v březnu požadovalo, aby pravoslavní bratři vyklidili území Kyjevskopečerské lávry do 31. května. Pravoslavní v čele s guvernérem Pavlem odmítli opustit území Lávry.

A v tuto chvíli pokračuje konflikt mezi ministerstvem kultury v čele s Alexandrem Tkačenkem (muž odporného oligarchy a žida Igora Kolomojského ) a pravoslavnými bratry, kteří sídlí v Kyjevsko-pečerské lávře.

Zástupci ministerstva kultury tvrdí, že porušili nájemní smlouvu uzavřenou v roce 2013 na dobu 50 let. Právníci ÚOC napadají pokus o ukončení nájemní smlouvy u soudů.

1. dubna oznámila Bezpečnostní služba Ukrajiny podezření metropolitovi Pavlovi, je obviněn z podněcování mezináboženské nenávisti (str. 161 ukrajinského trestního zákoníku) a distribuce materiálů ospravedlňujících ruskou agresi (čl. 436-2 tr. Kód).

Pronásledování křesťanů na Ukrajině přehlíží celá EU včetně České republiky a tím to mlčky schvaluje!!! Opravdu ukázka demokracie a západních hodnot!

 

 

 

 

Sdílet: