11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jindřich Kulhavý: Je možné být tak mimo realitu?

 Je nesporné, že hroší kůže na těle Petra Fialy patří k tomu nejméně prostupnému, co si lze představit. Na sociálních sítích najdete mnoho videozáznamů s premiérem, jejichž obsah se opakuje. Za vše mohou Babiš, jeho nezvládnutí covidové krize, invaze Ruska na Ukrajinu a Putin. Fiala si naopak s vládou vedou naprosto skvěle, postupně konsolidují české finance a směřují republiku k lepším zítřkům. Jako fakt?

  Andrej Babiš není nijak skvělým politikem, o čemž se shodneme. Nebyl jím nikdy a svou strategii používanou v podnikání, kdy konkurenci likviduje naprosto všemi dostupnými prostředky, tedy i podpásovými, při svém tažení státními funkcemi nedokázal efektivně využít. Kdyby ano, změnil by přinejmenším chování České televize. Naprosto podcenil její dosah, a přestože vlastní velký mediální dům, nechal se naprosto převálcovat médii sloužícími vzestupu Pětikoalice. Fiala má pravdu v tom, že covidohysterii Babiš nezvládnul. Je otázkou, skočil li na špek Big Pharmě, podlehl li tlaku Evropské komise, nebo si z covidu udělal soukromý byznys. Každopádně, když se s odstupem dvou let po skončení uměle vytvořeného šílenství ohlédneme zpět, navíc se zkušeností s tím, jak náhle to smrtelně nebezpečné onemocnění zmizelo a až na pár idiotů nadále chodících na další kola pseudovakcinace to vnímáme, je evidentní, že jsme byli svědky největšího historického podvodu na lidstvo. Babiš v něm jel také a Fiala jakbysmet.

Tehdejší opozice ve strachu, aby se neznelíbila vedení EU, byla pro Babiše poslušným partnerem při vyhlašování všech opatření sloužících k vytváření strachu. V tomto případu je Fiala pouhým lhářem a má na situaci kolem covidu a jejím dopadu na státní pokladnu naprosto stejnou vinu. Při představě, že by u moci byli pětikolkoví diletanti, jako jsou nyní, nás může jímat pouze hrůza. V tomto případu jsou ANO a Pětikolka úplně stejné zlo. Je jedno, kdo byl v tu chvíli ve Strakovce, peníze by se rozutekly stejně a jediným rozdílem by bylo, která ze soupeřících stran by na tom více profitovala. Idiotismus Fialy nasvědčuje tomu, že by v ničem nezaostával.

Pohled na dění na Ukrajině mají oba pseudosoupeři víceméně shodný. Babiš i Fiala vidí Rusko jako agresora. Babiš začal ,,blbnout“ už kolem událostí ve Vrběticích a lze konstatovat, že se tenkrát fakt zbláznil. Nesmysly o ruských agentech podporoval i současný premiér a oba si to přenesli do současnosti. Ani náznakem nepřipouští jiné vysvětlení, než že je Rusko nebezpečným sousedem. Oba opakují mantru nutnosti být v NATO a nově i podporují tzv. Obrannou smlouvu s USA. Takže tu máme kolaboranty na obou stranách politického spektra. Ať se snažíte sebevíce, těžko hledáte rozdíl mezi ANO a Pětikoalicí. Ukrajinizace společnosti, které jsme svědkem, by nás postihnula i tehdy, seděl li by na postu Fialy právě Babiš. Představa, že by se choval jinak, je nerálná. Stejně, jako se covidu ztrapnil poslušností vůči EU, nyní by stál v předklonu před americkými zájmy. Možná by nenakupoval nesmyslné stíhačky, nicméně by se našlo něco jiného. Šílenější ministryni obrany najít by bylo těžké, ovšem stejně fanatických členů ANO by se jistě pár našlo. Ostatně to je vidět na zástupcích strany v Evropském parlamentu či na Jourové v Evropské komisi. Dopady na naši ekonomiku tak jsou drtící a řeči o její postupné konsolidaci snad nemůže Fiala se Stanjurou v zádech myslet vážně. Oba straničtí lídři jsou navíc viníky obrovských schodků státního rozpočtu.

Fialova snaha shazovat vše na Babiše je tedy výsměchem realitě, protože se pod ni podepsali rukou nerozdílnou. U Putina je to také směšné. Rusové dlouho varovali, upozorňovali na porušování dohod a postupně zbrojili a ekonomicky šli nahoru, připravovali se na současnou situaci. I proto s prstem v nose odolávají sankcím a dodávkám zbraní, které Západ horem dolem na Ukrajinu tlačí. Ubohost našich elit se ukázala při nedávném divadle kolem Wagnerovců, kdy opět neodhadnuly skutečný stav a místo taktického mlčení se ztrapnily před celým světem. Rusko je prostě velmoc v mnoha směrech a díky kvalitnímu nerostnému i ekonomickému zázemí je schopno vydržet mnohem více, než si především Američané mysleli. Fiala a celá naše politická scéna až na malé výjimky vaří z vody a nebýt podlézavého mainstreamu, který dává vládě neskutečnou podporu a publicitu, museli bychom si myslet cosi o vládní frašce. Tedy my si to myslíme i tak, jen nás není dost na to, abychom ji ukončili.

Fiala je prostý lhář a manipulant. Stejně, jako Babiš před ním, jen s tím rozdílem, že když Andrej lhal, bylo to na něm znát. To proto, že si druhý den nepamatoval, co říkal. Fiala lže non stop, věří si a vůbec není schopen vnímat realitu. To Babiš uměl, jen s tím nechtěl nic dělat. Fiala je však tak ideologicky zpracovaný, že všem těm bajkám vypouštěným na veřejnost prostě dává význam neochvějnosti. A to z něj dělá skutečného hlupáka s akademickým výrazem. Je nebezpečnější, než byl Babiš. A to je co říct.

Jindřich Kulhavý

 

 

 

 

Sdílet: