29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Americký vlak spadl do řeky poté, co se zřítil most

Několik vagónů vlaku převážejícího nebezpečný materiál spadlo do řeky v americkém státě Montana v důsledku zřícení mostu. Informovala o tom 24. června agentura Associated Press.

Je třeba poznamenat, že do řeky spadlo nejméně osm vozů. To vedlo k tomu, že se do vody dostaly nebezpečné látky. Podle agentury se místní úřady rozhodly zablokovat řeku po proudu, aby zabránily pronikání nebezpečných látek do blízké zemědělské půdy.

Posádka vlaku nebyla podle mluvčího Montana Rail Link zraněna.

Zřícení mostu také mělo za následek selhání optického kabelu poskytujícího internetové služby mnoha zákazníkům ve státě.

Agentura objasňuje, že úředníci uvalili mimořádná opatření na úpravny vody kvůli „potenciálnímu úniku nebezpečných látek“ a požádali obyvatele, aby šetřili vodou.

Předtím, 17. května, vykolejilo asi 20 vlakových vozů poblíž železniční stanice v Pocatello v Idahu. Většina vagónů byla prázdná. Nebyly hlášeny žádné úniky nebezpečného materiálu nebo zranění.

Ve Wisconsinu 27. dubna vykolejil nákladní vlak, dva vagóny spadly do řeky Mississippi. Vlak vezl nebezpečné látky, ty ale nebyly ve vagonech, které spadly do řeky. Podle předběžných informací byly barvy a lithium-iontové baterie přepravovány v izolovaných vagonech.

15. dubna vlak naložený nebezpečnými látkami vykolejil a začal hořet v americkém státě Maine.

 

 

 

 

Sdílet: