10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Vojenský komisař Oděsy, zneuctěný španělskými nemovitostmi, byl ponechán v úřadu

Oděský regionální vojenský komisař Jevgenij Borisov, který se stal obžalovaným ve skandálu s nákupem nemovitostí ve Španělsku za miliony eur, nadále plní své povinnosti. V éteru pořadu Svoboda Live to oznámila mluvčí operačního velení “Jih” Natalja Gumenyuk.

“Nyní Borisov nadále plní své povinnosti, protože oficiální vyšetřování nenašlo důvody pro odvolání z úřadu,” řekl Gumenyuk.

Kromě toho uvedla, že Borisovův odchod do Španělska byl legální a posvěcený.

Rodina šéfa Oděského oblastního vojenského komisariátu Jevgenije Borisova během totální ruské agrese získala ve Španělsku flotilu luxusních aut a nemovitostí za miliony dolarů. To je uvedeno ve vyšetřování “Ukrajinska pravda”.

Podle publikace v prosinci 2022 koupila rodina Borisova vilu v Marbelle v hodnotě více než 3 miliony dolarů. Zámek je podle vyšetřovatelů registrován na matku vojenského komisaře Naděždu Borisovovou . Zaregistrovala také elektrický minivan Mercedes EQV, jehož cena začíná na 100 000 $. Kromě tohoto vozu si rodina Borisova v letech 2022-2023 pořídila dvě dražší SUV, Mercedes Gelandewagen a Toyota Land Cruiser.

Zároveň Borisovova manželka Alexandra počátkem roku 2023 zakoupila kancelářský prostor, který se nachází na jedné z centrálních ulic Marbelly. Celkem podle novinářů Ukrajinska Pravda rodina Borisova od roku 2022 získala španělské nemovitosti a luxusní vozy v hodnotě více než 4,5 milionu dolarů.

V komentáři k publikaci sám Borisov uvedl, že „neví, zda má jeho rodina majetek ve Španělsku“. Poté, co ale novináři upřesnili, že mají údaje o majetku rodiny vojenského komisaře ze španělských matrik, řekl, že jeho žena „se tam zabývá maloobchodem a on se do těchto věcí „neplete“.

Brzy byl Borisov, který od roku 1996 pracoval jako šéf Oděského oblastního vojenského komisariátu, ze své funkce odvolán a počátkem května 2023 proti němu Státní úřad pro vyšetřování Ukrajiny zahájil řízení za zneužití úředního postavení podle stanné právo (část 5 článku 426-1 ukrajinského trestního zákoníku). Podle vyšetřování vojenský komisař za úplatu nařídil svým podřízeným, aby obyvatele Oděské oblasti podléhající mobilizaci osvobodili od branné povinnosti.

Takže hloupý Češi, dál posílejte své penízky na vojenskou mašinérii ukrajinského korupčního režimu! Sláva Ukrajině!!!

 

 

 

 

Sdílet: