29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Musk říká, že je připraven bojovat se Zuckerbergem

Americký podnikatel a majitel Twitteru Elon Musk řekl, že je připraven na „boj v kleci“ s šéfem Meta  (vlastník Facebooku , Instagramu , WhatsApp) Markem Zuckerbergem uprostřed zpráv, že jeho společnost vytváří konkurenta Twitteru.

Na začátku června The Verge napsal, že jeden z top manažerů Meta  představil zaměstnancům společnosti, jak bude vypadat budoucí konkurent Twitteru. Jde o aplikaci s názvem „Threads“ (kódové označení „Project 92“), která bude využívat systém účtů Instagram  k automatickému vyplňování uživatelských informací.

„Slyšeli jsme od tvůrců obsahu a veřejných osobností, že mají zájem o chytře spravovanou platformu, které mohou důvěřovat a na kterou se mohou spolehnout při distribuci obsahu,“ Při prezentaci řekl produktový ředitel Meta  Chris Cox .

Vysvětlil, že cílem společnosti při vytváření aplikace je „bezpečnost, snadné použití, spolehlivost“. Tvorba aplikace podle Coxe začala v lednu, ale neuvedla přesné datum jejího dokončení.

Musk v komentáři ke zprávám o aplikaci Threads uvedl, že spuštění takové platformy by dostalo Zemi „výhradně pod palec“ Zuckerberga. Odpověděl mu jeden z uživatelů a varoval, že šéf Meta  se nyní věnuje jiu-jitsu.

“Jsem připraven na boj v kleci” “ napsal majitel Twitteru.

Musk uzavřel dohodu o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů a loni na podzim převzal sociální síť. Poté zahájil velké změny ve společnosti: provedl škrty v počtu zaměstnanců, revidoval politiku blokování účtů, spustil monetizaci a prodej zaškrtávacích značek pro ověřování stránek.

Jeho politika v čele Twitteru byla široce kritizována a doprovázena odlivem inzerentů. oproti tomu  Zuckerberg blokoval v sociální síti  prohlášení bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa , které byly označeny za nepřesné.

 

 

 

 

 

Sdílet: