29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Občané převzali iniciativu a začali se mstít: klimatičtí teroristé jsou na Syltu postříkáni barvou

Na Syltu zuří radikální klimatický chaos „poslední generace“. Za poslední dva týdny spustili čtyři kampaně – stříkání pomeranče na soukromý tryskáč, bar hotelu a fasádu luxusního butiku a obsazení golfového klubu. Ostrované jsou otrávení, nálada je vyhrocená. Policie chytí zločince, ale znovu a znovu je pustí. Nyní se obyvatelé Syltu začali bránit a také postříkali barvou samozvané klimatické záchranáře.

Ostrov Sylt v Severním moři byl dva týdny středem zájmu „poslední generace“. Protesty jsou zaměřeny na bohaté lidi. Podle skupiny je klimatická katastrofa „v první řadě způsobena bohatými“ a chtějí na to upozornit.

6. června získalo pět aktivistů přístup do letištních prostor, nastříkali oranžovou barvu na soukromé letadlo a přilepili se na křídla. Rozvinuli také transparenty s nápisy „Váš luxus = naše sucho“ a „Váš luxus = naše neúroda“.

Pokračovalo to 9. června barevným útokem na hotel „Miramar“ ve Westerlandu. Šest lidí potřelo stěny ve foyer a baru oranžovou barvou z tašek a hasicích přístrojů. “Označujeme místa a symboly nadměrné nadměrné spotřeby,” uvedl v tiskové zprávě “aktivista” Hendrik Frey.

Další akce se konala 14. června na golfovém hřišti Budersand. Pět aktivistů zrylo rýčem a lopatkami trávník golfového hřiště, zaselo semínka květin a zasadilo strom. Vlajku golfové jamky nahradili cedulí s nápisem „přírodní rezervace“. Rozvinuli také transparent s nápisem: “Váš luxus = náš nedostatek vody.” „Poslední generace“ věří, že golfová hřiště zabírají obrovské množství půdy a také plýtvají obrovským množstvím zdrojů, jako je voda. Nemají nic proti gigantickým solárním farmám , které vysušují půdu a zvyšují teploty.

16. června šest klimatických fanatiků postříkalo fasádu luxusního obchodu oranžovou barvou. Zaměřili se i na klenotnictví, dokonce posprejovali ochranku, která se jim připletla do cesty. Pak se přilepili na podlahu před obchod a představili své plakáty, včetně jednoho s nápisem „Pro koho děláte politiku, kancléři Scholzi?“. Náhle se ale spreje chopil sám zaměstnanec prodejny a na výtržníky nastříkal zelenou barvou. Před dalším obchodem se zaměstnanec pokusil aktivistovi sebrat oranžový hasicí přístroj. Potížisté rozhodně nečekali odpor a odvetu.

Není divu, že jsou lidé na Syltu naštvaní: policie chaotické lidi zatýká, ale znovu a znovu je pouští. Státní zástupce Bernd Winterfeldt vysvětlil: „Po prověření odpovědného státního zástupce nejsou splněny požadavky na vazbu. Po dokončení policejních opatření byli lidé propuštěni a eskortováni na pevninu. Zpět se pak můžete rychle vrátit vlakem. Ve skupinách WhatsApp obyvatel Syltu jsou nyní lidé žádáni, aby se bránili, protože: “Stát už zřejmě není schopen chránit své občany a jejich majetek.”

Závěrem je třeba dodat, že je to velice vtipné a rozhodně účiné a třeba to aplikovat na všechny tyto klimateroristy stejně a začít na ně používat jejich vlastní metody!

Report24

 

 

 

 

Sdílet: