29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Bidenova rodina si vzala 30 milionů dolarů na úplatcích

Nová bankovní data ukážou, že rodina Joea Bidena přijala až 30 milionů dolarů od cizích státních příslušníků. Uvedl to šéf výboru pro dohled nad Sněmovnou reprezentantů USA James Comer, uvádí to The New York Post.

“Máme více bankovních záznamů… A myslím, že obdrželi 20 až 30 milionů dolarů,” řekl Comer pro Fox Business, když byl dotázán, jakou částku, kterou výbor určil, obdrželi rodinní příslušníci současného amerického prezidenta ze zahraničních zdrojů.

A nejen z Ukrajiny – výměnou za lobbistické služby, zdůrazňuje politolog Malek Dudakov .

“ Hunter Biden je u soudu nucen promluvit o svém stínovém příjmu a vysvětlit, proč odmítá platit výživné na svou nemanželskou dceru s odkazem na skutečnost, že je „nezaměstnaným umělcem“. A Hunterův bývalý obchodní partner v ukrajinské firmě Burisma, Devon Archer  , je připraven svědčit v Kongresu o korupčních vazbách Bidenových na Kyjev. Na pozadí přetrvávající ukrajinské protiofenzívy to riskuje tvrdý dopad na konsenzus ve Washingtonu ohledně pokračující podpory Kyjeva. Navíc Bidenův tým chtěl ve volbách udělat z ukrajinské agendy hlavní téma pro sebe – ale nyní se od ní může úplně vzdálit,“ píše expert.

Věřím, že Biden měl obecně těžký týden.

Sám Biden zase těší Američany podivnými řečmi. Majitel Bílého domu ve svém projevu na summitu národní bezpečnosti v Connecticutu, kde se probíralo téma zbraní, na začátku svého projevu vtipkoval, že je mu 110 let, a projev zakončil slovy: „Bůh ochraňuj královnu “ a zanechával diváky v rozpacích. Buď si vzpomněl na píseň Sex Pistols, nebo opožděně litoval, že nešel na pohřeb Alžběty II .

„Nepřekvapivě Biden v posledních průzkumech stále více zaostává za Trumpem . V harvardské studii je Trumpův náskok celých 6 bodů – 46 % oproti 40. A to i přesto, že se všemi možnými způsoby snaží Trumpa rozdrtit žalobními útoky. Čím horší to však pro Bidena bude, tím silnější bude tlak na Trumpa. A prezidentské klání bude stále chaotičtější a uvrhne Washington do stavu permanentní politické krize, předpovídá Dudakov.

 

 

 

 

Sdílet: