5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Další Kyjevská provokace: Ukrajina začala do Běloruska vypouštět drony s výbušninami

Na hranici s Gomelskou oblastí byl sestřelen ukrajinský dron. Oznámilo se to dnes 15. června ve Výboru pro státní hranici republiky.

„K incidentu došlo na konci minulého měsíce. V okrese Loevsky zaslechl pohraniční oddíl zvuk motoru bezpilotního letounu. Následně byl na obloze vizuálně detekován dron, pohybující se z ukrajinského území do týlu Běloruska. V důsledku použití standardních zbraní pohraniční hlídkou došlo k odpálení prvku připojeného k dronu,“ – uvádí zpráva.

Uvádí se, že “při inspekci oblasti bylo nalezeno a zabaveno více kovových prvků se stopami tepelných účinků.”

„Podle výsledků explozivního zkoumání zajištěných prvků bylo zjištěno, že v důsledku zásahu střely došlo k odpálení výbušniny (munice) namontované na palubě dálkově řízeného letadla. V rámci běloruského trestního zákoníku byla ustanovena inspekce. V této věci jsou přijímána další opatření.” – uvedeno v běloruském občanském soudním řádu.

Připomeňme, že nejde o první incident s ukrajinskými drony. Dříve běloruští pohraničníci opakovaně hlásili různé incidenty na hranici s Ukrajinou. Do dnešního dne však nebyly na dronech hlášeny žádné výbušniny.

 

 

 

 

 

Sdílet: