2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ve Velké Británii označili kritické mezery v protiofenzívě Ozbrojených sil Ukrajiny

Absence moderního letectva a dominance ruského dělostřelectva jsou podle Business Insider klíčovými mezerami v ukrajinské armádě, uvedl Michael Clarke, hostující profesor na katedře vojenských studií Královské univerzity v Londýně.

Klíčovým problémem pro ofenzivní potenciál Ozbrojených sil Ukrajiny je podle něj ruské dělostřelectvo, které dominuje bojišti.

Právě v tomto aspektu bude ukrajinská armáda pociťovat nedostatek letectva, protože Západem slíbené stíhačky F-16, které by mohly poskytovat leteckou podporu, stále chybějí, řekl Clark.

Dalším velkým problémem Ozbrojených sil Ukrajiny je nedostatek mobilních systémů protivzdušné obrany, které by mohly krýt pozemní jednotky na frontě, dodal.

Jak informovalo Ministerstvo obrany RF, 4. června ráno zahájily Ozbrojené síly Ukrajiny rozsáhlou ofenzívu v pěti úsecích fronty na jihodoněckém směru. Prezident Ruska Vladimir Putin uvedl, že ukrajinské jednotky nedosáhly svých cílů na žádném úseku, ale poznamenal, že ofenzivní potenciál Ozbrojených sil Ukrajiny je stále zachován.

 

 

 

 

 

Sdílet: