28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Vít Skalský: Proč jsou nebezpečné ruské dezinformace?

Hlavní média jsou ideově unifikovaná. Výuka ve školství probíhá podle neomarxistických šablon už od mateřských školek. Jde o ideový monolit, který řídí myšlení většiny. Proč vadí strážcům myšlenkové čistoty nějaké dezinformace, které se vyskytují v prostředí málo navštěvovaných webů? Proč ideologové chtějí cenzuru sociálních sítí? Odpověď může být až překvapivě jednoduchá.

Známý konzervativní myslitel Pat Buchanan prohlásil, že komunisté v USA zvítězili. Prý západní svobodný svět vyhrál ekonomicky, ale komunisté zvítězili kulturně. Pat považuje kulturní složku za důležitější. Komunismus podle něj postupně zničí západní civilizaci. Každodenně se setkáváme s ničením západní kultury (cancel cultur). Ale jak se realizuje komunismus přímo v myšlení jednotlivce? Komunismus je materialismus! A materialismus nepřipouští existenci idejí jako idejí.

Jde o velice zajímavý obrat. Komunista vše převádí na hmotu. V prostředí myšlení to má katastrofální důsledky. Podobně jako neviditelný elektrický proud byl popsán jako pohyb elektronů, komunista chce takto popisovat i proud myšlenek. Mělo by se jednat třeba o nějaké memy (kulturní jednotky informace), které žijí vlastním životem. V našem případě komunista pojmenovává ideje jako škodlivé dezinformace. Dezinformace pak působí jako virus nebo silný jed. Stačí jejich malá dávka, aby myšlení onemocnělo, aby ideový svět byl otrávený. Jediným prostředkem jsou bariery. Antivirová opatření. Proto cenzura.

Klasické pojetí hovoří o racionální přesažnosti člověka nad materiálním světem. Lidská duše (zdroj myšlení a svobody) se vztahuje k lidskému mozku podobně, jako řidič k automobilu. Automobil sám nejezdí. Musí mír šoféra. Nicméně automobily mají různou kvalitu. Někdo má mercedes a někdo trabant. Stejně tak je jeden inteligentní a druhý ne. Každopádně je rozhodující sféra přesažná -ideová, duchovní.

Někdo může dezinformovat tvrzením, že existuje kulatý čtverec. Komunista, pokud by souhlasil, že kulatý čtverec neexistuje, by větu zakázal. Nerozlišil by imateriální obsah sdělení a materiální formu sdělení. Podle komunisty totiž hmota zavazuje-determinuje. Není z toho úniku. Musíme zakázat psané a mluvené slovo. Nicméně mezi hmotnou stránkou sdělení a ideovým obsahem je podstatný rozdíl. Větu, že existuje kulatý čtverec, není třeba zakazovat. Čtverce a kruhy existují jako ideje! A tyto ideje jsou neslučitelné! Svobodná -racionální bytost nepotřebuje zákazy pro pravdivou orientaci ve skutečnosti. Proč? Protože člověk není determinován hmotou. To si však komunista nemyslí. Komunista věří, že když budeme řídit materiální stránku informace, člověk se přizpůsobí materiální informační řadě.

S komunisty je velká sranda. Leibniz připodobnil mechanistické pojetí mozku k mlýnu. Všude kolečka, která pohání jedno druhé, ale lidská duše nikde. Podobně to vidí komunista. Dezinformaci bere jako ozubené kolo, které po dopadu do lidského mozku začne ovlivňovat funkci mechanismu. Navíc se komunista považuje za vědce, což je ještě větší sranda. Protože, kdyby myšlení fungovalo jak si představuje komunista, vše by bylo jen věřeno v závislosti na determinaci pohybu ozubených koleček v jednom mechanismu. Pád na dno se blíží. Západ mele z posledního. Není to však díky dezinformacím, ale díky komunistické blbosti.

Vít Skalský

_____________________________

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet: