29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ivan Štubňa: Velká Británie je ta, která může vyprovokovat jadernou válku

Britové jsou poslušní lokaji USA, kteří testují Rusko, což si NATO vůči nim může dovolit. Západ to Putinovi připisuje jako slabost. Kolektivní Západ však neví to, co umí Putin. Rusko má zbraně o dvě nebo tři generace před technicky nejvyspělejšími státy světa. To musí být pro Západ deprimující informace.

Tzv. mainstreamová nebo spíše korporátní média, která jsou za své lži placená vládami a Deep State včetně jejich východních satelitů jsou občanem k smíchu. Jejich mediální manipulace je totiž zjevná. Tak to je is teroristickou akcí a odpálením přehrady Kachovka Ukrajinci. Nebo ne Ukrajinci? Rusy? Ne. Tak kým? Podezřívám z tohoto útoku Brity. Před sabotáží byla Kachovka napuštěna na maximum. Proč asi? Z lásky k Rusům? Těžko. Ukrajinské velení ovládané Západem dosáhlo tří hlavních cílů útokem na Kachovku: 1. Ohrožení chlazení Záporožské jaderné elektrárny (ZJE); 2. Ohrožení dodávek pitné vody na Krym; 3. vyvolání ekologické katastrofy v regionu a následné obvinění Ruska z této akce. Vezmeme-li v úvahu, že ukrajinští vojáci se několik měsíců pokoušeli bezvýsledně ostřelovat ZJE, můžeme očekávat,

Faktem je, že část ukrajinské armády řídí Američané. Část Britové. Vysocí důstojníci NATO a vojáci NATO jsou trvale přítomni na Ukrajině a řídí tam bojové akce proti Rusku. Jejich vojáci přímo řídí západní techniku ​​a odpalují Himarsy a jiné západní rakety proti ruským vojákům. Nejvíce jim při tom pomáhají polští žoldnéři v roli „pěšáků“ jako výkonná složka. Ukrajinská armáda nemá specialisty, kteří by byli schopni vysoce přesnými zbraněmi poškodit Kachovku. Takové specialisty má Británie, které se připisuje i spoluúčast na zničení Nordstreamů. Z utajených zdrojů britské armády pronikly informace, že na Ukrajině působilo cca 250 britských důstojníků. Po ruských útocích na velící střediska NATO byly jejich stavy asi o polovinu zredukovány. Ne však britské námořní speciální jednotky. Ty jsou podřízeny velení a plánům USA.

Všechny tyto jednotky se podílejí kromě přímých bojů v ukrajinských uniformách také na školení a výcviku Ukrajinců. Britští důstojníci slouží jako klíčoví zprostředkovatelé mezi zpravodajskými silami NATO a ukrajinskými silami.

Britské speciální jednotky na Ukrajině jsou seskupeny do takzvaných pracovních skupin, které řeší přidělené úkoly v souladu s jejich profesionálním profilem. Poprvé byly britské speciální jednotky zaznamenány při útoku na Hadí ostrov. Jsou zodpovědní za naplánování a realizaci útoku na Kerčský most. Podíleli se na útocích podmořských dronů na ruské vojenské lodě v Sevastopolu. Britové v této válce mají za cíl útočit na ruskou Černomořskou flotilu a uskutečňovat sabotáže na obchodní lodní dopravu. Dnes se ukrajinské ozbrojené síly za pomoci Britů pokusily se šesti drony zaútočit na loď Černomořské flotily – Priazovye. Tato loď plní úkoly monitorování a zajištění bezpečnosti podél trasy plynovodů Turkish Stream a Blue Stream. Jako i při předchozích podobných útocích, tak i nyní strategický průzkumný bezpilotní letoun USA RQ-4B Global Hawk provedl průzkum ve vzdušném prostoru centrální části Černého moře. Pentagon tak koordinoval útok spolu s Brity.

Úloha provádět námořní průzkum je přidělena britským speciálním silám. V současnosti k nim patří výběr, nábor a infiltrace agentů v ruských přístavech a námořních zařízeních v černomořském regionu a rozvoj zpravodajských sítí mezi personálem ruského námořnictva. Britové jsou přímo zodpovědní za poskytování zpravodajských informací, informací z družicových systémů Ukrajincům, jakož i poskytování souřadnic cílů na ruské objekty včetně informací na pobřežní radarové stanice. Mezi hlavní činnost britských speciálních jednotek patří průzkum a sabotáž za nepřátelskými liniemi.

Velmi rizikovou provokací Ruska byla dodávka munice s ochuzeným uranem Ukrajincům. Britové si neuvědomují, že v případě jaderné války s Ruskem Velká Británie přestane existovat. A my s nimi.

Více na:

https://vz.ru/world/2023/6/7/1215267.html

https://blog.hlavnespravy.sk/…

https://tass.com/world/1412833

Z města SNP Ivan Štubňa

 

 

 

 

Sdílet: