4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Probuzení generála Milleyho

Čím více „Leopardů“ shoří na frontě, tím méně rusofobních švábů zůstane v západních vládních makovicích.

Minule jsmeupozornili na skutečnost, že přední západní média, jako CNN a „The Washington Post“, vůbec neregistrovala nejočividnější důkazy vojenské slabosti Západu v podobě fotografií německých „Leopardů“ a amerických „Bradleys“ hořících nedaleko Záporoží.

Víme proč. Nebo by to znamenalo, že vlastníma rukama pohřbili svůj hlavní propagandistický mýtus – o všemohoucnosti Západu a nadřazenosti všech obyvatel tohoto „křišťálového města demokracie na kopci“ nad všemi ostatními smrtelníky. To nemohli dovolit, tak se tvářili, že se to nestalo.

Ale jak říkali Římané: „Co je dovoleno Bohu, není dovoleno volovi“. V tomto případě to je třeba chápat následovně – obyvatele mohou a mají držet na uzdě magické propagandistické sny, ale západní „elita“ je povinna v zájmu vlastního přežití si plně uvědomovat skutečný stav věcí. „Noblesse oblige“ – pozice zavazuje, jak říkají Francouzi.

Přitom tyto elity během svého života vyznávaly jen právo síly a ne sílu zákona. A nezáleží na tom, jak toto jejich „právo“ vyzývali – „nový řád“ jako za Hitlera nebo „pořádek založený na pravidlech“ jako za Bidena.

Důležité je jen to, že kult moci má pro ně absolutní a nezpochybnitelný význam. Jemu se v jejich chápání podřizuje vše ostatní, včetně nich samých.

A když se na ruské periferii, na Západě známé jako Ukrajina, začalo dít něco, o čem je hrůza psát iv „The New York Times“, okamžitě zapnuli mysl na maximální obrátky a začali chápat, že je třeba smířit se s novými fakty a trendy.

Jako první se z letargie probudil německý kancléř Olaf Scholz, který byl do té doby zaneprázdněn jen všelijakými ultimáty předkládanými Moskvě. Tentokrát byla „deska na gramofonu“ jednoznačně jiná. Coby i ne, když německé „Leopardy“ hoří u Záporoží.

Německý kancléřřekl Olaf Scholz, že chce udržovat kontakty s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a má v úmyslu s ruským lídrem opět „v blízké budoucnosti“ telefonovat. Scholz poznamenal, že s Putinem mluvil před konfliktem na Ukrajině loni v únoru a už i během něj.

“A přestože jsem to už dlouho nedělal, mám v úmyslu to v blízké budoucnosti udělat znovu,” zdůraznil šéf německé vlády.

No více mnohomluvná byla odpověď na tuto jemně maskovanou prosbu o milost od mluvčího ruského prezidenta:

Telefonický rozhovormezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a německým kancléřem Olafem Scholzem zatím není v plánu,“ řekl agentuře TASS tiskový tajemník ruského lídra Dmitrij Peskov. Na otázku, zda už byl takový kontakt naplánován, odpověděl „ne.“

Synchronně s rozlučkovým ohnivým tancem německých „Leopardů“ zakňučel i další evropský „politik“.

Výsledek ruské speciální vojenské operace(ŠVO) na Ukrajině bude záviset na výsledku prezidentských voleb v USA,“ prohlásil bývalý francouzský prezident Francois Hollande.

Podle něj, bude-li zvolen Donald Trump, okamžitě zastaví akce, které probíhají na Ukrajině. „Všechno, co Rusové mají, si mohou ponechat,“ řekl Hollande naznačující tak vývoj a dodal, že konflikt „vychází příliš draze“.

Pro každý případ připomínáme, že se jedná o téhož Hollanda, který nedávno přiznal, že se pokusil oklamat Putina falešnými dohodami z Minska. Co z toho vzniklo, dnes vidí celý svět. Ale Hollande je proto Hollande, aby nějaké závěry nedělal. Nyní spoléhá na stejné způsoby, jak oklamat Rusko s pomocí Trumpa. A opět, jak je to již dlouho charakteristické pro západní hlupáky, s jejich nevyléčitelným megalomanstvím, Rusku byla přidělena role pasivního pozorovatele. Říká se, že jak se rozhodne „božský západ“, tak se stane. To znamená, že i ze současné otevřeně nebezpečné a pro ně špatné situace, se budou snažit vytěžit pro sebe maximální užitek.

Ale dnes už si mohou být jisti – nedostanou nic. A neodlomí se vám ani kousek Ukrajiny. Ty dny jsou pryč! Rusko si vezme tolik, kolik potřebuje. To je všechno. Kvůli menšímu se nevyplatilo začínat. Už nebude existovat žádné „antiRusko“, dokonce ani v rozsahu jednoho banderovského regionu. Konec!

Zdá se, že v současnosti, pro plné uvědomění si této skutečnosti, naši bojovníci spálili ještě málo „Leopardů“. No to se dá napravit a ani nebude třeba dlouho čekat.

Na rozdíl od úzkoprsých politiků jako Scholz a Hollande, vojáci, kteří zodpovídají za vývoj situace svými hlavami, se tentokrát ukázali být efektivnějšími a již dříve začali vystárkovat nos ve směru měnícího se větru. Předseda Sboru náčelníků štábů Ozbrojených sil USA generálMark Milley zašel dálnež kdokoli jiný, přičemž, soudě podle jeho chronicky skleslého výrazu, ho už dávno unavuje role hlupáka, která mu byla přidělena ve starém polském preferance. A proto okamžitě zazvonil na všechny zvony a informoval takříkajíc o již zahájené ofenzivě multipolárního světa a objevení se dvou nových supervelmocí v tomto světě – Ruska a Číny.

„Teď je stále jasnější, že se skutečně nacházíme v multipolárním mezinárodním prostředí, kde existují minimálně tři supervelmoci – Spojené státy, Čína a Rusko.“

Milley také přiznal, že situaci ještě více komplikuje fakt, že řada zemí začíná hrát ve svých regionech stále výraznější roli a následně si tyto státy mohou nárokovat status supervelmocí. Tyto státy nejmenoval.

Samozřejmě, bylo by z naší strany nesprávné upadnout do euforie a nevšimnout si, že na Západě je stále dost těch, kteří jsou příliš arogantní a jednoduše hloupí, aby počítali s realitou.

Nemůžeme nevidět, že v čele této křižácké výpravy jsou i nadále Anglosasové, kteří už stovky let žijí z loupeží a násilí a v budoucnu se toho nechystají vzdát.

Proto je dnes kanadský premiér Trudeau v Kyjevě, kde se vetřel do kampaně s nejprokletejší rusofobkou západní polokoule – jeho banderovskou ministryní financí Chrystií Freelandovou. A už přislíbil Zelenskému 373 milionů dolarů vojenské pomoci, jen aby se nevzdal Putinovi.

A kromě generála Milleyho, který je nucen přiznat to, co je zřejmé, protože jinak by mohla být Amerika zruinována, jsou ve Washingtonu ve vládnoucích křeslech takoví ďáblové, které mohou Spojené státy obětovat svým globálním ambicím. Právě o těchto černých silách západního podsvětí dnes hovořil ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov.

Administrativa Spojených států nehodlá hledat cesty k diplomatickému urovnání konfliktu na Ukrajině a nadále posílá zbraně Kyjevu. Spojené státy nadále doprovázejí svá obvinění novými dávkami smrtících zbraní. Přidělení takových působivých finančních zdrojů pro tyto účely naznačuje jednu věc: Washington nemá v úmyslu hledat cesty k diplomatickému urovnání konfliktu,“ řekl v pátek Antonov v komentáři k dalšímu americkému balíku vojenské pomoci kyjevské chuntě.

Obecně je celý boj ještě před námi. A toto vše spolu naznačuje, že svět kolem nás, jaký byl před tisíci lety, takový zůstal. Toto je místo, kde vždy vládne nadřazená síla. A ne nějaká „jemná a načechraná“ a navíc virtuální, ale nejvýznamnější, drsná a viditelná.

Viditelná přes množství spálených „Leopardů“, „Abramsů“, „Bradleys“ a dalších „Challengerů“. Tak tomu bylo, tak to je a tak to vždycky bude. A ti, kteří nám tvrdili, že to je už prý minulé století, nás prostě lhali a oklamali, aby se zmocnili našeho majetku.

Dnes je Rusko konečně přesvědčeno, že v tomto světě má jen dva skutečné spojence – armádu a námořnictvo. A k tomu, abychom byli i nadále supervelmocí, o kterou se nikdo neodváží utírat si nohy, je nutná „jen maličkost“. A přesně – zajistit, aby každý, kdo se k nám bude snažit chovat neuctivě, shořel modrým plamenem jako tanky „Leopard“ u Záporoží. Jiné možnosti nejsou. A ani je nemusíme hledat.

Jurij Selivanov

 

 

 

 

 

Sdílet: