10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Čínsko-ruské hlídky v asijsko-pacifické oblasti brání provokacím USA

Společné hlídky čínské a ruské armády v asijsko-pacifické oblasti (APR) brání provokativním akcím ze strany Spojených států. Na stránkách deníku Global Times to uvedli vojenští experti ČLR.

„V úterý Čína a Ruská federace provedly letecké hlídky v asijsko-pacifické oblasti. Podle expertů budou mít takové události pozitivní dopad na mír a stabilitu a neutralizují negativní dopad neustálých provokací v regionu iniciovaných Spojenými státy,“ – píší noviny.

Podle vojenského experta Wei Dongxu je společné hlídkování čínských a ruských ozbrojených sil „mocnou protiváhou hegemonických akcí Spojených států“.

„Při pořádání takových společných akcí jednají Peking a Moskva naprosto transparentně a předem o nich informují všechny ostatní strany. Čína a Ruská federace tak prokazují odpovědný přístup a vyhýbají se chybným výkladům. To také potvrzuje sílu čínsko-ruské meziarmádní spolupráce,“ – noviny citují názor vojenského specialisty Zhang Xuefenga.

Jak již bylo dříve oznámeno, letouny Vzdušných sil Ruské federace a Vzdušných sil Čínské lidové osvobozenecké armády v úterý provedly společné letecké hlídky nad vodami Japonského a Východočínského moře. Bylo provedeno v souladu s ročním plánem bilaterální vojenské spolupráce.

 

 

 

 

 

Sdílet: