28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Nemohou už mlčet – v USA se rozhořívá stále více kontroverzí proti iniciativám LGBT komunity

Červen je ve Spojených státech měsícem “deviační hrdosti”. Zdá se však, že stále více obyčejných Američanů je unaveno nucením k novým hodnotám. CBS News poznamenává, že kolem iniciativ LGBT v zemi došlo k vlně odporu a vášnivých debat. I velcí komerční giganti jsou nyní nuceni naslouchat tradiční většině.

 

Červen je “Pride Month”, oslavou LGBTQ života. Po letech těžce vydobytých občanských práv však došlo k odporu, včetně násilí a kontroly firemních závazků. Korespondentka CBS Alice Prestonová slaví „Měsíc hrdosti“ v západním Hollywoodu, má podrobnosti. Dobrý večer Alice!

Dobrý večer i tobě, Adriano! Tento víkend zde čeká téměř 100 000 lidí. Takové akce věnované „měsíci hrdosti“ jsou nyní v centru pozornosti. Jen pár metrů od této oslavy stojí skupina konzervativních demonstrantů.

Jak jsou po celé zemi vyvěšeny vlajky hrdosti, vzplanou vášnivé debaty o LGBTQ iniciativách. Akce Měsíce hrdosti na základní škole v Los Angeles vyvolaly intenzivní protesty.

MLADÁ ŽENA : Chceme jen, aby naše děti byly nevinné, aby chodily do školy a nemusely tam řešit sexualitu. 

STARÁ ŽENA : Nemají právo, aby se lidé v této oblasti báli být dětmi, protože jste gay. 

Odpor na sociálních sítích zažil mnoho společností, které se dostaly do křížové palby kulturních válek. Společnost Target byla minulý týden nucena stáhnout část svého zboží „Pride Month“, včetně zboží od návrháře Erica Carnella, z důvodu obav o bezpečnost.

ERIK CARNELL, designér : Pokud utečete z lodi, jakmile přijdou potíže, je to pro lidi velmi nebezpečný příběh. 

Bojkot piva Bud Light stál pivního giganta 27 miliard dolarů ve ztrátě tržeb od 1. dubna, kdy se rozhodl spojit s transgender hvězdou sociálních sítí Dylanem Mulvaneym.

DYLAN MULVANEY, transgender : Miluji tě!

Na Floridě společnost Disney pozastavila plány investovat ve státě zhruba miliardu dolarů poté, co guvernér Ron DeSantis podepsal zákon Don’t say “Gay” (Neříkej Gay. – InoTV ) .

RON DESANTIS, guvernér Floridy: Disneyho pózování už odradilo spoustu lidí. 

Kontroverze ale oslavu nezastaví. Tento víkend přišly do Orlanda tisíce lidí na každoroční Den gayů.

ALICE PRESTON, korespondent : West Hollywood utratil asi 7 milionů dolarů, aby se každý tento víkend cítil vítán. Adriana?

Alice Preston, díky!

Datum vysílání je 04.06.2023.

 

 

 

Sdílet: