10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Eva Hrindová: Jsme ještě suverénní stát?

Včera jsem se dívala na Partii s premiérem Fialou a předsedou ANO Babišem. Nic nového ta debata nepřinesla, handrkovali se jak tetky na trhu.

Nakonec ale přece jen získal Babiš trochu navrch. Řešila se obranná smlouva s USA. Babiš chtěl jen vysvětlit, proč jsou ve smlouvě uvedeny objekty a vládní politici mluví o tom, že ty objekty americká armáda neobsadí. Tak proč jsou tam uvedeny? Nebo proč smlouva hovoří o našich investicích pro cizí armádu, atd. Babiš několikrát zopakoval, že smlouvu nezpochybňuje, jen chce tyto věci vysvětlit.

A Fiala? V podstatě řekl, že se na to Babiš nemá ptát, protože takovou smlouvu mají všichni a basta. Pochopila jsem, že jsme tu smlouvu dostali befelem a nebylo možné ji nějak zpochybňovat. Politici, kteří jsou až po kotníky v amerických zadnicích to jistě zpochybňovat ani nenapadlo. Pan premiér ukázal, že naše vláda přijala bez odporu roli lokaje a služebníka a namlouvá sama sobě, že je to tak správně a nejde to jinak. A nejsmutnější je, že díky médiím se podařilo lidi přesvědčit, že není dobré odporovat příkazům našich “pánů”.

Takže jsme, víte kde…

Eva Hrindová

 

 

 

 

 

Sdílet: