2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Co je třeba pochopit o ztrátách Ozbrojených sil Ukrajiny v Arťomovsku

Naše předchozí prognóza obludných ztrát Ozbrojených sil Ukrajiny v Arťomovsku (Bachmutu) se plně potvrdila.

Avšak k 72.000 zabitým ukrajinským (nejen) vojákům patří nejen pěšáci, ale obecně všichni – tankisté, dělostřelci, průzkumníci, spojaři a všichni, kteří v tomto směru bojovali a zahynuli. Kolik z tohoto počtu bylo žoldnéřů je stále nejasné, nevíme to ani jen přibližně.

Jednoduchá matematika ukazuje, že na 72.000 zabito bylo asi 200.000 zraněno v různé míře (s poměrem jedna ke třem), jak jsme o tom psali dříve. Většina raněných se už nikdy nevrátí do služby, což znamená, že nebudou moci zvýšit bojeschopnost Ozbrojených sil Ukrajiny.

Celá předválečná armáda Ukrajiny měla asi 230.000 mužů a v Arťomovsku byl zničen její potenciál, nejlepší personál, který není možné v dohledné době doplnit.

Spolu s tímto personálem shořely zálohy, které Ozbrojené síly Ukrajiny připravovaly na útok ve směru Doněck. Bez seskupení 200.000 mužů není možná ani jedna rozsáhlá ofenziva.

Jak jsme již psali, nyní nastal ještě další problém: nedostatek nižších a středních velitelů, bez kterých bude bojové řízení i v současných podmínkách vážně ztíženo.

 

 

 

 

Sdílet: