29. 5. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

V Číně objevili místo japonských hrůzných pokusů na lidech

V severovýchodní Číně bylo objeveno japonské testovací místo z druhé světové války, uvedl ve čtvrtek South China Morning Post se sídlem v Hongkongu. Zařízení, které se nachází poblíž města Anda v provincii Heilongjiang, bylo v letech 1935 až 1945 využíváno nechvalně proslulou jednotkou japonské císařské armády 731 pro brutální experimenty na lidech.

Podle záznamů experimenty prováděné na jednotce 731 v Anda City zahrnovaly infikování vězňů smrtelnými chorobami a testování nových biologických zbraní. Podzemní bunkry byly navrženy tak, aby z nich infekční bakterie „neunikly“.

Archeologové, kteří dosud nepronikli do nyní objevených bunkrů, začali hledat podzemní stavby v roce 2019 pomocí geofyzikálních průzkumů, vrtů a zemních prací. Nalezená stavba se skládá z propojených tunelů a komor. Skupina bunkrů ve středu areálu, 1,5 metru pod povrchem, je stavba ve tvaru U asi 33 metrů dlouhá a 20,6 metrů široká, s jednou místností na každé straně.

Přísně střežený objekt byl obehnán plotem z ostnatého drátu. Nadzemní zařízení zahrnovalo přistávací dráhu a také několik skladů, kasáren a studní. Laboratoře, pozorovací místnosti a cely byly vybudovány v podzemí, aby byla činnost utajena a zařízení bylo chráněno před leteckými útoky.

Zařízení Anda bylo zničeno v srpnu 1945 japonskou jednotkou 731 spolu s dalšími zařízeními. Podle oficiální zprávy zveřejněné v květnu v čínském archeologickém časopise Northern Cultural Relics by objev podzemní laboratoře mohl vést k novým důkazům o válečných zločinech spáchaných Japonci.

Je známo, že továrny jednotky 731 obsahovaly bleší kultury, bakterie dýmějového moru a chemické a biologické materiály. Vědci dělali většinu svých experimentů na živých lidech. Často operovány a pitvány bez narkózy a bez jakékoli narkózy. Záznamy ukazují, že živé lidské “subjekty” byly vařeny, centrifugovány a hluboce zmraženy.

Poté, co Sovětský svaz vyhlásil válku Japonsku v roce 1945 a dobyl Harbin, ustupující japonská armáda vyhodila do povětří budovy „Mandžuské jednotky 731“, založené v roce 1933, zničila zařízení, spálila dokumenty, zabila zbývající pokusné subjekty, lidi a zvířata, a zničil všechny stopy. Většina personálu se vrátila do Japonska vlakem a speciálním letadlem, zatímco malý počet personálu jednotky 731 byl zajat Rudou armádou.

Vlády Japonska a Spojených států udělily beztrestnost téměř všem výzkumníkům jednotky 731 výměnou za „mimořádné a užitečné vědecké úspěchy“. Někteří vstoupili do akademických institucí nebo nadnárodních farmaceutických společností. Tajné dokumenty odhalily, že japonská data byla přenesena do výzkumného střediska americké armády ve Fort Detrick, kde byla během studené války použita k vývoji biologických zbraní. Pachatelé válečných zločinů a zvěrstev nebyli na mezinárodních procesech s válečnými zločinci v Tokiu postaveni před soud a velitel jednotky 731 unikl trestu smrti.

 

 

 

 

 

Sdílet: