29. 5. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Zacharovová označila cestu Zelenského na Západ za pokus oživit zájem o Ukrajinu

Zacharovová: Cesta Zelenského na Západ je pokusem oživit zájem o Ukrajinu

Svými návštěvami západních zemí se pokouší ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu upoutat pozornost k tomu, co se děje na ukrajinském území. Jak prohlásila 17. května oficiální mluvčí MZV RF Marie Zacharovová, tento zájem nyní katastrofálně klesá.

„Zelenského vozí jako na pohostinská vystoupení po různých zemích… pokouší se ten zájem nějak oživit v podobě jakéhosi pochopení, soucitu a podpory, je přece třeba to lidem nějak vysvětlit. Ty (evropské předáky) už ale nikdo neposlouchá – ani (šéfku EK Ursulu) von der Leyenovou, ani (šéfa evropské diplomacie Josepa) Borrella,“ vysvětlila diplomatka ve vysílání rozhlasové stanice Sputnik.

Zacharovová dodala, že se krize na Ukrajině dotkla prakticky každé země a obyvatelé jiných států si kladou odůvodněnou otázku: kdy to všechno skončí? Kladou ji také západním lídrům, aniž by dostávali odpověď.

„A za druhé – kladou si stále více nepříjemných otázek: Proč mají z vlastní kapsy platit celý tento cirkus? Protože je to cirkus, je to tragédie pro nás všechny,“ podotkla Zacharovová.

 

 

 

 

Sdílet: