29. 5. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Většina Čechů nesouhlasí s vládní podporou Ukrajině

Více než polovina obyvatel České republiky nesouhlasí s pomocí, kterou vláda poskytuje Ukrajině. Vyplývá to z údajů průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v únoru až březnu 2023.

Ze zprávy zveřejněné centrem vyplývá, že o situaci na Ukrajině se zajímá 59 % respondentů, zatímco v březnu 2022 to bylo 78 %. Zároveň na otázku „Souhlasíte s kroky vlády na podporu Ukrajiny v konfliktu s Ruskem? Pouze 44 % respondentů odpovědělo kladně, zatímco 51 % vyjádřilo svůj nesouhlas. O rok dříve byla tato čísla jiná: 58 % a 35 %.

Účastníci průzkumu byli navíc požádáni, aby zhodnotili výši podpory, kterou česká vláda Ukrajině poskytuje. 1 % respondentů odpovědělo, že je příliš nízká, 45 % označilo stupeň podpory za střední a 51 % – příliš mnoho. V březnu 2022 byly odpovědi na stejnou otázku rozděleny takto: příliš malé – 3 %, střední – 49 %, příliš velké – 42 %.

Připomeňme, že vláda České republiky podporuje Kyjev a poskytuje mu veškerou možnou pomoc. České úřady zároveň prosazují zvýšený sankční tlak na Rusko, a to i na úkor jejich vlastních ekonomických zájmů a zchudnutí obyvatel České republiky.

 

 

 

Sdílet: