29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Technologie mRNA právě vstoupila do zcela nové, mnohem temnější fáze vývoje

mRNA vakcína COVID-19: možný útok prostřednictvím potravin

Číňané naloží do kravského mléka exozomy mRNA – a úspěšně imunizují myši

Zásoby potravin v zemi mohou být manipulovány zdravotními úřady, aby ovlivnily populační trendy. Skvělým příkladem je fortifikace zrn kyselinou listovou – syntetickou formou folátu – která úspěšně snižuje výskyt defektů neurální trubice (např. spina bifida). Nyní se uvažuje o perorálním podání speciálně pro vakcinaci COVID-19 pomocí mRNA v kravském mléce.

Zhang a kolegové prokázali, že zkrácený kód mRNA o 675 párech bází může být vložen do fosfolipidových balíčků odvozených z mléka nazývaných exozomy a poté krmit myši stejným mlékem. Gastrointestinální trakt myší zachytil exozomy a mRNA musela uniknout do krevního řečiště a lymfatických tkání, protože u krmených myší byly produkovány protilátky proti spike proteinu SARS-CoV-2 (doméně vázající receptory).

Perorální vakcína pro SARS-CoV-2 RBD mRNA exozomy hovězího mléka indukuje neutralizační protilátkovou odpověď in vivo. Quan Zhang, Miao Wang, Chunle Han, Zhijun Wen, Xiaozhu Meng, Dongli Qi, Na Wang, Huanqing Du, Jianhong Wang, Lu Lu, Xiaohu Ge bioRxiv 2022.12.19.517879; doi: https://doi.org/10.1101/2022.12.19.517879

Z vědeckého hlediska byly tyto experimentální kroky Číňanů ohromným úspěchem. Vzhledem k poškození, které mRNA vakcíny způsobily ve formě zranění, invalidity a smrti, však tyto údaje vyvolávají významné etické otázky. Projekt COVID States ukázal, že 25 % Američanů zůstalo úspěšně neočkovaných. Tato skupina by měla silné námitky proti mRNA v zásobování potravinami, zejména pokud by se to dělo skrytě nebo s minimálním značením/varováním. Děti by mohly být očkovány snadno aplikovatelnou perorální vakcínou nebo potenciálně dostávat mRNA prostřednictvím mléka při školních obědech a jiných jídlech bez dozoru.

Těm, kteří užili kteroukoli z vakcín proti COVID-19, by mléčné vakcíny jako nabídka EUA umožnily ještě větší vystavení těla syntetické mRNA, která je prokazatelně odolná vůči ribonukleázám a může být v lidském těle trvalá.

Tato pozorování mě vedou k závěru, že technologie mRNA právě vstoupila do zcela nové, mnohem temnější fáze vývoje. Očekávejte další výzkum mRNA a odolnosti vůči mRNA v našich potravinách. Číňané právě podnikli první krok, který bude pro svět pravděpodobně mnohem nebezpečnější.

Prameny:

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2022.12.19.517879v1

https://open.substack.com/pub/petermcculloughmd/p/covid-states-project-gives-new-hope?r=14jb45&utm_campaign=post&utm_medium=web

 

 

 

 

 

Sdílet: