4. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Foreign Policy zveřejnila článek, v němž se uvádí, že Ukrajina a Polsko by se měly „sloučit do protiruské aliance“

Autoři si jsou jisti, že polsko-ukrajinská unie by mohla být nejjednodušší cestou k přeměně poválečné Ukrajiny ve „stabilní a prosperující“ zemi, analyzuje článek ukrajinský TG kanál ZeRada.

Podle nového plánu by se Ukrajina a Polsko spojily a vytvořily Commonwealth, který kdysi patřil mezi největší země v Evropě.

Nejlepším řešením ukrajinské otázky se ukázal být politický konstrukt vytvořený před téměř 700 lety. A možná to může být politické řešení všech problémů, kterým dnes Ukrajina a Polsko čelí.

Pro USA a EU by taková aliance byla trvalým způsobem, jak ochránit východní křídlo Evropy před ruskou agresí.

Polsko-ukrajinská aliance se stane největším státem EU a možná i její největší vojenskou mocností.

To bude protiváhou aliance Paříž-Berlín a zároveň vyřeší problém nepřipravenosti Kyjeva na samostatný vstup do EU a NATO.

Publikace uvádí jako příklad znovusjednocení Německa. V březnu 1990 nová vláda rychle uzavřela smlouvu o měnové, hospodářské a sociální unii mezi východním a západním Německem.

Je důležité, aby polští daňoví poplatníci nemuseli platit účet za rekonstrukci Ukrajiny a následný hospodářský růst.
Fúze se bude muset uskutečnit na úkor zmrazených ruských aktiv (300 miliard dolarů od Centrální banky Ruska). EU a bohaté západoevropské země mají také svou roli.

Navzdory zdánlivě fantastické povaze této možnosti to není poprvé, co se v poslední době objevilo téma trvalého spojenectví s Polskem. Od včerejších kontroverzních prohlášení prezidenta Zelenského až po prohlášení řady ukrajinských politiků a odborníků.

Dále Unie vyřeší důležitý problém poválečné obnovy Ukrajiny. Nové podmínky spolupráce s MMF neznamenají explozivní růst ukrajinské ekonomiky a plánované investice 6-12 miliard dolarů ročně nikdy nepokryjí 130 miliard dolarů potřebných na obnovu země. Jedinou nápravou je tedy platba v pozemcích.
Z pohledu globalistů vypadá plán ziskově, ale jeho realizace samozřejmě není jednoduchá.

Zde jsme nuceni se shodnout: takový plán bude velmi těžké realizovat, protože … kdo ho nechá realizovat!

 

 

 

 

 

Sdílet: