29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Americká vláda vyvíjí novou verzi viru opičích neštovic, který je 1000krát smrtelnější

Několik členů Kongresu se pokouší získat odpovědi od amerického Národního institutu zdraví (NIH) o tamním výzkumníkovi, který manipuluje s více různými kmeny viru opičích neštovic, aby vytvořil virus superopičích neštovic 1000-krát.

Kongresmani nedávno zaslali již druhý dopis Lawrenci Tabakovi, vysokému úředníkovi NIH, který v současnosti zastupuje ředitele ústavu a žádá od něj podrobnosti o projektu. První dopis byl poslán ještě loni 31. října 2022, ale neobdržel žádnou odpověď.

V tomto druhém dopise tři členové Kongresu zahrnuli i formální žádost, aby NIH zachoval všechny stávající a budoucí záznamy a materiály související s novým projektem opičích neštovic, aby je bylo možné někdy v budoucnu prozkoumat a prověřit.

(Související: Pamatujete si, když byli úředníci veřejného zdravotnictví přichyceni při lži během posledního strašení opičími neštovicemi?)

Proč americká vláda opět manipuluje se smrtícími biologickými zbraněmi – a používá k tomu peníze daňových poplatníků?

To, co nejmenovaný zaměstnanec NIH dělá v rámci projektu, zahrnuje přenos genů z „Clade 1“ respektive viru opičích neštovic z povodí Konga do „Clade 2“, respektive viru opičích neštovic ze západní Afriky.

Druh opičích neštovic „Clade 1“ je extrémně vzácný a říká se, že je u myší až 1000krát smrtelnější než současná verze cirkulující mezi lidmi „Clade 2“. Opičí neštovice „Clade 1“ jsou tak nebezpečné, že se v současnosti nacházejí na speciálním seznamu nebezpečných patogenů americké vlády.

Informace o specifikách tohoto experimentu s úpravou genů vyšly najevo poté, co dotyčný výzkumník začal ve vědeckém článku v září 2022 diskutovat o práci Národního institutu pro alergie a infekční choroby (NIAID) na opičích neštovicích.

Jen pro informaci, v čele NIAID byl až do loňského roku známý Tony Fauci (americký Mikas).

„Na základě dostupných informací se očekává, že projekt přinese laboratorně vygenerovaný virus opičích neštovic 1000krát smrtelnější u myší než virus opičích neštovic, který v současnosti cirkuluje mezi lidmi, a který se přenáší stejně efektivně,“ uvádí klíčový úryvek z tohoto článku .

„Poměr rizik a přínosů naznačuje potenciálně vážná rizika bez jasných civilních praktických aplikací. V souladu s tím se zdá, že tento experiment předpokládá rizika při vytváření, přenosu nebo používání patogenů vyplývající ze zlepšení přenositelnosti viru u lidí.

Za daných okolností nás tedy zajímá, zda byl tento experiment proveden v rámci stanovených bezpečnostních předpisů používaných při výzkumných projektech, které představují významná rizika biologické bezpečnosti.“

V článku se dále uvádí, že opičí neštovice „Clade 2“, tedy druh, který je právě nyní v oběhu, s mírou úmrtnosti u lidí hluboko pod jedno procento, není až tak znepokojující. Naopak, opičí neštovice „Clade 1“ mají úmrtnost asi 10 procent, což je mnohem významnější.

„Pro svou výrazně vyšší smrtnost jsou viry opičích neštovic „Clade 1“ z povodí Konga regulovány Federálním programem vybraných patogenů“ uvádí se dále ve zprávě.

„Subjekty, které vlastní, používají nebo transportují tento patogen, musí dodržovat speciální nařízení, pokud neexistuje příslušná výjimka.

Podle těchto nařízení by se tedy zdálo, že experiment s virem opičích neštovic „Clade 1″ je omezeným experimentem, který musí být přezkoumán Federálním programem vybraných patogenů a může být dále přezkoumán pracovníky poradního výboru pro toxiny a vybrané patogeny Centra pro kontrolu a prevenci nemocí ( CDC).“

Nejnovější zprávy o probíhajících kampaních vlád na zastrašování lidí v oblasti veřejného zdraví naleznete na stránce Plague.info .

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com

 

 

 

 

 

 

Sdílet: