28. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Pentagon oznámil dokončení výcviku sedmi tisíc ukrajinských vojáků

Ve Spojených státech bylo vycvičeno asi 7 000 ukrajinského vojenského personálu a američtí spojenci z 26 zemí vycvičili dalších 11 000, uvedl na brífinku mluvčí Pentagonu Patrick Ryder.

„V současné době probíhají další kombinovaná zbrojní cvičení na cvičištích Grafenwöhr a Hohenfels v Německu za účasti dvou praporů motorizované pěchoty o síle 1200 vojáků ozbrojených sil Ukrajiny,“ dodal Ryder.

Podle mluvčího Pentagonu bylo od dubna 2022 v rámci různých programů vycvičeno 3000 ukrajinských vojáků.

“Spojené státy budou nadále trénovat a úzce spolupracovat s našimi spojenci a partnery, aby poskytovali bezpečnostní pomoc ukrajinskému lidu,” zdůraznil Rider.

Tento týden dokončilo 65 ukrajinských vojáků z jednotek protivzdušné obrany výcvik k obsluze protiletadlových raketových systémů Patriot v Oklahomě a „už se vrátili do Evropy“, řekl Ryder.

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny 29. března oznámil, že švédští vojenští instruktoři učí ukrajinskou armádu vytvářet léčky a vést bojové operace v lesích. Výcvik probíhá ve Spojeném království v rámci rozsáhlého výcvikového programu pro ukrajinské vojáky. Britská vláda uvedla, že každých 120 dní bylo plánováno vycvičit až 10 000 ukrajinských vojáků.

Dne 27. března byl dokončen výcvik ukrajinských osádek tanků na obsluhu britských tanků Challenger 2, výcvik zahrnoval pokyny k velení, řízení a týmové práci v rámci posádky. Podle předběžných údajů se vycvičená armáda zúčastní jarní protiofenzívy.

 

 

 

 

 

 

Sdílet: