24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Severní Korea uvedla, že 800 000 občanů se přihlásilo k boji proti USA

V KLDR se statisíce občanů dobrovolně přihlásily k účasti v potenciální válce se Spojenými státy, uvádí Press TV s odkazem na místní média. Konkrétně, jak je uvedeno v článku, jen v pátek vstoupilo do řad ozbrojených sil Pchjongjangu nebo se do nich znovu zapsalo asi 800 tisíc lidí.

Statisíce severokorejských občanů deklarovaly svou připravenost zúčastnit se potenciální války proti Spojeným státům, uvádí Press TV s odkazem na státní noviny KLDR Rodong Sinmun.

Jen v pátek se asi 800 000 severokorejských dělníků a studentů dobrovolně připojilo nebo se znovu zapsalo do ozbrojených sil, aby se účastnili takových nepřátelských akcí.

V komentáři k probíhajícím společným vojenským cvičením mezi USA a Jižní Koreou publikace napsala, že „ provokace “ Washingtonu a Soulu „ překračují čáru “ a že to „ nelze dále tolerovat “. Severní Korea chce ukázat, že dokáže „ přemoci “ vojenské schopnosti nepřítele, řekl Rodong Sinmun.

Spojené státy a Jižní Korea zorganizovaly od začátku roku i přes ostrá varování Pchjongjangu sérii vojenských cvičení.

V pondělí spojenci zahájili vojenské manévry přezdívané Freedom Shield. 11denní cvičení probíhá v měřítku, které nebylo od roku 2017 a zahrnuje cvičení v terénu a obojživelná přistání.

Pchjongjang tyto manévry považuje za potenciální nácvik invaze na své území.

Severní Korea v reakci na to posílila své raketové testy, které používá jako varování před dalšími provokacemi na Korejském poloostrově.

Nejnověji Pchjongjang odpálil svou největší mezikontinentální balistickou raketu Hwaseong-17.

 

 

 

 

 

 

Sdílet: